Prehľad roka 2017: Na facebooku sa ľudia spojili hlavne kvôli katastrofám

Facebook už uverejnil každoročný Prehľad roka. Ten má vyzdvihnúť všetky najväčšie momenty roku 2017. Väčšina z nich však bola skutočne depresívna.

Facebook už uverejnil každoročný Prehľad roka. Ten má vyzdvihnúť všetky najväčšie momenty roku 2017. Väčšina z nich však bola skutočne depresívna.

Aj keď nás to možno neprekvapuje, ľudia sa podľa všetkého na sociálnej sieti zhromažďovali a zaujímali prevažne o tragédie a katastrofy. Vo svetle vyzdvihnutých momentov sa teda nenachádzajú veľmi príjemné udalosti tohto roka.

Zo zoznamu teda vyplýva, že rok 2017 nebol veľkým prínosom, keďže sa vo svete diala jedna katastrofa za druhou. Nachádza sa tam napríklad masaker v Las Vegas, zemetrasenie v Mexiku alebo teroristický úrok v Manchestri. Facebook sa tieto udalosti snaží prezentovať ako niečo, čo zapríčinilo, že sa ľudia na Facebooku spojili, aby podporili jeden druhého.

Prečo sa takéto momenty zapísali do najväčších v roku 2017 ?

Udalosti si našli miesto na zozname vďaka rôznym veciam. Zemetrasenie v Mexiku malo najviac interakcií s funkciou Krízové centrum. Manchester tam zas dostal benefičný koncert, ktorého živé vysielanie malo najviac zhliadnutí, zatiaľ čo hurikán Harvey sa tu umiestnil kvôli obrovskej sume vyzbieraných peňazí.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

Do významných momentov sa však zaradili aj ženské udalosti, ako napríklad ženský pochod vo Washingtone DC a Medzinárodný deň žien, o ktorom ľudia na Facebooku rozvinuli širokú diskusiu. Facebook bude samozrejme ponúkať Prehľad roka aj jednotlivým používateľom, ako každý rok. Dostupným sa stane zrejme o niečo neskôr. Každopádne, nájsť ho môžete tu.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať