OnePlus-5T

OnePlus 5T vám v HD neprehrá Netflix a ani Amazon Prime Video

Napriek tomu, že displej OnePlus 5T je schopný prehrávať videá v HD, na Netflixe, Amazon Prime a na Google Play Movies sa mu to nejak nedarí.

Napriek tomu, že displej OnePlus 5T je schopný prehrávať videá v HD, na Netflixe, Amazon Prime a na Google Play Movies sa mu to nejak nedarí.

Prečo s tým má OnePlus problém?

Na problém bolo poukázané na OnePlus fórach. Chyba je v tom, že zariadenie nemá podporu pre Widevine Level 1 DRM, ktorý veľa služieb vyžaduje na priamy prenos v HD. 5T totiž disponuje len Widevine Level 3, ktorý stačí na priemernú kvalitu streamov. Problém sa však netýka len One Plus 5T, ale aj jeho predchodcu One Plus 5.

Nepochopiteľný nedostatok

One Plus 5T so svojím 6,0-palcovým 1080p displejom a momentálne najlepším procesorom Snapdragon 835 by mal definitívne zvládať niečo také, ako sú priame prenosy v HD kvalite.

Podľa portálu The Verge boli na oboch zariadeniach vidno jednotlivé pixely, čo robilo obraz mierne “kockatým” aj keď bola kvalita zapnutá na maximum.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

OnePlus zariadenia sú ako zvonka, tak aj zvnútra kvalitné a práve preto je nepochopiteľné, prečo nebola podpora priamych prenosov v HD v zariadeniach už od začiatku.

Hovorca spoločnosti potvrdil, že update s pridaním podpory pre Widevine Level 1 určite príde, no nedal presný alebo aspoň približný dátum, kedy sa tak stane. Neostáva nám teda nič iné, než čakať.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať