Nvidia predstavila Titan V: Stojí 3 000 dolárov a je najvýkonnejšia vôbec!

Vyzerá to tak, že Nvidia práve predstavila najvýkonnejšiu grafickú kartu v histórii. Pri Nvidii sa takého predstavenie stáva celkom často, možno aj párkrát do roka.

Vyzerá to tak, že Nvidia práve predstavila najvýkonnejšiu grafickú kartu v histórii. Pri Nvidii sa takého predstavenie stáva celkom často, možno aj párkrát do roka. Tak či onak, Titan V je „najvýkonnejšou PC grafickou kartou, aká kedy bola vyrobená.“

Podľa spoločnosti predstavuje podstatne väčší posun vpred, ako iné produkty, ktoré o sebe tvrdia rovnaké veci. Ide o prvú grafickú kartu určenú pre spotrebiteľov postavenú na novej architektúre Volta.

Keď hovoríme o „spotrebiteľoch,“ možno by sme to mali kúsok spresniť. Titan V totiž stojí 3 000 dolárov a vyniká vo vedeckých simuláciách a umelej inteligencii. Nvidia tvrdí, že ponúka až 110 teraflopov výkonu, ktorý pochádza z 21,1 miliardy tranzistorov, 12 GB HBM2 pamäte, 5 120 CUDA jadier a 640 „tensor jadier,“ ktoré vraj ponúkajú 9-násobne lepšie strojové učenie než ich predchodca.

Naša vízia pre architektúru Volta sa týka hlavne vysokého výkonu a umelej inteligencie,“ vysvetľuje zakladateľ a šéf Nvidie, Jensen Huang. „S predstavením Titan V dávame do rúk vedcov a výskumníkov novú architektúru Volta. Už teraz sa nemôžeme dočkať všetkých prielomových objavov,“ dodal.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

O tom, kedy by sa mohla Volta objaviť aj v cenovo dostupnejších, herných grafických kartách zatiaľ reč nepadla. Aktuálna architektúra, Pascal, ktorá poháňa napríklad GTX 1080, bola predstavená približne pred rokom a pol. Pre Nvidiu bude výroba grafických kariet s Volta podstatne drahšia, než v prípade Pascalu, preto sa očakáva, že k zmene tak rýchlo nepríde.

Grafická karta Titan V je dostupná oddnes. Pozor však na limit, len dva kusy na zákazníka!

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať