Za oponou: Internet odhalil dokumenty tajných služieb USA, hovoria o projekte “Red Disk”

Zle nakonfigurovaný server spôsobil, že obsah pevného disku s prísne tajnou dokumentáciou skončil v rukách verejného internetu.

Zle nakonfigurovaný server spôsobil, že obsah pevného disku s prísne tajnou dokumentáciou skončil v rukách verejného internetu. A všetko nasvedčuje tomu, že patrili inteligencii americkej armády, takže rozhodne majú čím zaujať.

Čo teda také zaujímavé obsahujú? Ak by sme zamerali pozornosť na technologickú sféru, dokumenty spomínajú napríklad taký projekt “Red Disk”, kde sa všetko točí okolo špeciálneho cloud riešenia pre vojakov na bojovom poli, aby tam mohli bezpečne “pristupovať, organizovať a zdielať aktívne reporty súvisiace s vojenskými aktivitami“, uvádza web CyberScoop. 

Oprávnení príslušníci armády tak mohli v podstate kedykoľvek a kdekoľvek nadobudnúť vzdialený prístup k výhľadu vojenských dronov alebo dokonca takých satelitov, čo videli priamo na obrazovkách laptopov. Možnosti tu teda mali naozaj obrovské.

Viac ako 90 miliónov

Vláda USA síce minula až cez 90 miliónov dolárov, aby z neho jedného dňa niečo bolo, no aj napriek tomu nedošlo k plnohodnotnej implementácii. Dôvod? Údajne technická komplikácia, ktorá im znemožňovala “bleskové zdieľanie informácií”. A keďže ide z pohľadu armády o veľmi podstatnú požiadavku, bolo potrebné, aby sa začali obzerať po schopnejšej alternatíve.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať