Na trh prichádza iMac Pro: V základnej verzii stojí toľko, ako 5x iPhone X!

Apple už zajtra, t.j. 14. decembra, spúšťa predaj nového modelu iMac Pro. Určený je pre profesionálov, ktorí potrebujú vysoký výkon či už pre grafickú prácu alebo pre prácu s videami.

Apple už zajtra, t.j. 14. decembra, spúšťa predaj nového modelu iMac Pro. Určený je pre profesionálov, ktorí potrebujú vysoký výkon či už pre grafickú prácu alebo pre prácu s videami. V elegantnom balení tak dostanú výkonný procesor, disk, grafickú kartu a nádherný, 5K displej.

V maximálnej konfigurácii ponúkne až 18-jadrový procesor Intel Xeon, grafickú kartu Vega od AMD16 GB (HBM2) pamäťou, 4 TB SSD a až 128 GB ECC operačnej pamäte. Ide o ideálny nástroj pre prácu s náročnými programami pre prácu s videom či náročnými 3D animáciami.

iMac Pro

Cena začína na 5 000 dolároch

Zajtra však nezačína predaj najlepšie vybavenej verzie. iMac Pro 2017 bude dostupný maximálne v konfigurácii s 10-jadrovým procesorom. Začiatkom budúceho roka bude dostupná aj verzia so 14, resp. 18-jadrovými procesormi.

Základom nového iMacu je aj jeho 27-palcový 5K displej, ktorý podľa Apple patrí medzi absolútnu špičku v zobrazovacích paneloch.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Momentálne je otázna aj európska cena, o ktorej Apple zatiaľ nedal vedieť. Vieme však, že v Spojených štátoch bude základná verzia stáť až 4 999 dolárov. Očakáva sa preto, že v Európe by sa jeho cena mohla vyšvihnúť aj nad 5 000 eur. Základná verzia ponúka 8-jadrový procesor, 32 GB RAM a 1 TB SSD.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať