Elektrický kamión Tesla Semi má ambiciózneho konkurenta, toto je Thor ET-One

Prvý kúsok od amerického startupu Thor Trucks vyniká unikátnym dizajnom a na trh môže prísť skôr ako konkurenčný Semi.

Síce má slabšie špecifikácie a podstatne vyššiu cenovku, no to hneď neznamená, že to tak zostane naveky. Prvý kúsok od amerického startupu Thor Trucks vyniká unikátnym dizajnom a na trh môže prísť ešte skôr ako konkurenčný Semi.

O čom je reč? Predsa o prototype s názvom ET-One, čiže o elektrickom kamióne, ktorý by mal byť dostupný niekedy počas roka 2019, a to za sumu 250-tisíc dolárov. Výrobca sľubuje až dve rôzne verzie, pričom tá dostupnejšia vychádza asi na 150-tisíc.

Ponúka však citeľne kratší dozajd na jedno nabitie akumulátora, pretože neprejde 500 kilometrov, ale iba okolo 160. Rovnako vieme, že oba kúsky dostanú od 300 do 700 koní, a aj to, že ich už testujú priamo v teréne. Startup navyše zverejnil sériu čerstvých obrázkov, kde pózuje jeden zo súčasných prototypov.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Startup Thor Trucks, za ktorým stoja dvaja 25-roční spoluzakladatelia, na svojom oficiálnom webe uvádza, že elektrická architektúra modelu ET-One môže pri porovnávaní s bežným kamiónom na fosílne palivá znížiť náklady na údržbu až o slušných 70 percent. Tak či tak, rozhodujúci bude dojazd pri plnom náklade alebo rýchlosť nabíjania. Konkurencia totiž ani zďaleka nezaháľa.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať