BMW odkazuje celému svetu: Budúcnosť je elektrická

Nemecký výrobca špičkových áut oslávil jeden zo svojich míľnikov vo veľkom štýle.

Nemecký výrobca špičkových áut oslávil jeden zo svojich míľnikov vo veľkom štýle. Až v takom veľkom, že celú svoju centrálu, stojacu v Mníchove, premenil na štyri obrovské batérie.

A aby toho náhodou nebolo málo, túto jedinečnú svetelnú šou okorenil ešte aj krátkym, no veľmi výstižným textom, ktorý mnohým motoristom bez akýchkoľvek pochýb zvýši tlak. Na centrále bolo možné vidieť slová, akými chcela dať automobilka BMW jasne najavo, že budúcnosť netkvie v ničom inom ako v elektrickej energii.

Stalo sa tak počas osláv predaja 100-tisíceho elektromobilu zo súčasného portfólia ostrieľaného výrobcu, čo stihli počas roka 2017. Kľúčový kúsok predstavoval populárny model i3 do mestských ulíc, ktorý si zaobstaral až 80-ročný zákazník tiež z Nemecka.

Predaj 100 000 elektrifikovaných vozidiel za jeden rok je dôležitým míľnikom, ale to je pre nás len začiatok. Od uvedenia BMW i3 2013 sme dodali našim zákazníkom viac ako 200 000 elektrifikovaných áut a do roku 2025 ponúkneme našim zákazníkom 25 elektrifikovaných modelov. Tento úspech nám umožnil dosiahnuť náš skorý dôraz na elektromobilitu,” prezradil sebavedomo predseda BMW, Harald Krüger.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu
Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať