Bitcoin láme rekordy! Kryptomena dosiahla míľnik 15 000 dolárov a stále rastie

Či už stojíte na strane pesimistov alebo optimistov, jedno je isté – stále rastie.

Či už stojíte na strane pesimistov alebo optimistov, jedno je isté – stále stúpa do výšin. Rast hodnoty populárnej digitálnej meny nabral po menšom páde doslova šialenú rýchlosť. A vyzerá to tak, že ani zďaleka nehodlá poľavovať.

Teda aspoň nie z dlhodobého časového hľadiska. Je však úplne jedno, o akom sa teraz bavíme, pretože na tom krátkodobom aj tak nezáleží. Ako sme mohli nielen nedávno vidieť na vlastné oči, krátkodobé časové hľadisko nemá z pohľadu hodnoty bitcoinu absolútne žiadne slovo, čo iba dokazuje kontroverzné tvrdenia viacerých ostrieľaných analytikov alebo odborníkov na monetárny systém.

Nedávny pokles hodnoty totiž vykompenzoval nadchádzajúci, tentokrát až niekoľkonásobne väčší rast, takže nie je asi ani žiadnym prekvapením, že jeden bitcoin momentálne stojí okolo tých 15 000 amerických dolárov. Presne tak, čítate správne, hodnota jedného kúsku prekročila ďalší dôležitý míľnik, pritom len nedávno obletela celý svet správa o pokorení citeľne nižších míľnikov, ktorý reprezentovalo 10 000 a neskôr 12 000 dolárov.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Bitcoin za 100-tisíc? 

Rast bitcoinu tu však rozhodne nekončí, práve naopak, to najlepšie nás vraj ešte iba čaká. Mnoho skúsených špecialistov si totiž myslí, že hodnota tejto digitálnej meny jedného dňa dosiahne dychberúcich 100-tisíc dolárov. Nie však zajtra, ani pozajtra, ale v priebehu jednej dekády, čiže v rozpätí 10 rokov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať