TOP 3 dôvody, prečo chcú majitelia Androidov prejsť na iPhone

Najnovšia štúdia spoločnosti Creative Strategies vyspovedala skupinu 1 000 majiteľov Android smartfónov, ktorých sa pýtala či v budúcnosti plánujú zmenu operačného systému na iOS.

Najnovšia štúdia spoločnosti Creative Strategies vyspovedala skupinu 1 000 majiteľov Android smartfónov, ktorých sa pýtala či v budúcnosti plánujú zmenu operačného systému na iOS. Zákazníci nebudú nikdy spokojní na 100 %, no mať z jednej skupiny až 30 % ľudí, ktorí chcú opustiť Android v prospech iOS je celkom znepokojujúce. Prečo teda chcú zmenu?

Odpovede vás pravdepodobne (ak sa na scéne so smartfónmi pohybujete nejaký čas) neprekvapia, no aj tak je zaujímavé sledovať zmýšľanie dnešných zákazníkov. Creative Strategies sa výsledky podarilo roztriediť do troch hlavných skupín. Tu sú.

Prvá sa týka bezpečnosti. Android je open-source systém, čo má svoje nevýhody. Tretina ľudí je však ochotná vymeniť menej možností nastavenia si systému podľa seba za bezpečnejší systém. Tvrdia totiž, že aj keď Apple neponúka veľa možností úpravy, je bezpečnejšie a o bezpečnosť sa lepšie stará aj priebežne.

Druhým veľkým dôvodom má byť systém Continuity, teda akési prepojenie smartfónu s notebookom či počítačom. Ľudia, ktorí sa chystajú presedlať z Androidu na iPhone tvrdia, že sa im veľmi páči spôsob, akým Apple vymyslel prepojenie kontaktov, zdieľanie fotografií a iných súborov medzi iPhonom a MacBookom či iMacom. Podobnú funkcionalitu má aj Android, no nie až tak efektívnu.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Posledným dôvodom je starostlivosť o zákazníka. Pri Apple to má byť jednoduché, stačí zamieriť do predajne, kde sa postarajú o všetky problémy vášho smartfónu či už hardvérové alebo softvérové. Na druhú stranu, Android takúto výhodu nemá. Existujú stovky modelov smartfónov, ktoré majú na starosti rôzni výrobcovia s inými štandardami kvality.

Pre obe platformy preto existuje niekoľko rôznych argumentov. Ktorú si zvolíš ty tak ostáva len a len na tebe.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať