Nový update má vyriešiť problémy s obrazovkami iPhone X

Dnes spoločnosť Apple potvrdila problém týkajúci sa obrazoviek iPhone X zariadení, ktoré sa v chladnom počasí stávajú nespoľahlivými. 

Spoločnosť Apple potvrdila problém týkajúci sa obrazoviek iPhone X zariadení, ktoré sa v chladnom počasí stávajú nespoľahlivými. 

Hlásenia o probléme sa tento týždeň začali objavovať na iPhone subreddit community, kde niektorí používatelia tvrdili, že obrazovke stačí pár sekúnd na tzv. freeze v teplotách okolo 0 stupňov Celzia.  

Ako vidí tento problém Apple?

“Sme si vedomí prípadov, kedy obrazovka iPhone X dočasne nereaguje na dotyk po rýchlej zmene prostredia na studené,” povedala spoločnosť Apple blogu The Loop. “Po pár sekundách je však obrazovka plne funkčná. Tento problém bude vyriešený v následujúcom update-e.”

Niektorí používatelia špekulovali, že za problém môže rozdielnosť svetla vo vnútri a vonku, kvôli používaniu prednej infračervenej kamery a senzora okolitého svetla pre funkciu Face ID a TrueDepth. Iní zas preferovali myšlienku, že tento problém môže postihnúť aj iné iOS zariadenia, keďže odporúčaná teplota prostredia na používanie spoločnosťou Apple je od 0 do 35 stupňov Celzia.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Zatiaľ nie je presne známe čo spôsobuje tento problém. Je však veľmi nezvyčajné, že si Apple všimne problému tak rýchlo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať