Takto si astronauti z ISS užívajú pohľad na našu modrú planétu

Astronaut od NASA, Randy Bresnik, si vzal GoPro kameru na svoju prechádzku vesmírom. Tento pohľad zaručene stojí za to!

Astronaut z NASA, Randy Bresnik, si vzal GoPro kameru na svoju prechádzku vesmírom. Tento pohľad zaručene stojí za to!

Astronauti vychádzajú vo svojich ochranných oblekoch do vesmíru pre niekoľko rôznych dôvodov. Testujú vybavenie, opravujú veci alebo vykonávajú rôzne vedecké experimenty. Pracujú naozaj tvrdo, no to neznamená, že počas práce sa nemôžu pokochať nádherným výhľadom na našu Zem.

Prechádzke vesmírom však predchádza mnoho tréningu

Astronauti sú pre takéto akcie vycvičení na Zemi a netrvá to vôbec krátko. Trénujú pomocou virtuálnej reality alebo v 12 metrov hlbokom bazéne, v ktorom sa pochopiteľne pod vodou nachádza replika ISS. Stanica sa vo vesmíre pochybuje rýchlosťou 27 360 km/h.

Výhľad na Zem je očarujúci, predovšetkým pre tých, ktorí majú slabosť pre vesmír. Vo videu je vidieť, ako stanica prelieta ponad Zem, na ktorej putujú oblaky cez oceán. A to všetko sa nachádza v čierno-čiernej tme.

Randy Bresnik sa presne o takýto pohľad podelil. Byť astronautom je určite náročné, no krása, ktorú toto povolanie v sebe má, je neprehliadnuteľná. Bresnik teda publikoval video, v ktorom si takýto moment vychutnal hneď po tom, čo sa samozrejme bezpečne zachytil o stanicu. Zem je skutočne guľatá. Po zhliadnutí tohto videa vás istotne nikto nepresvedčí o opaku.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať