Samsung by chcel predstaviť skladací smartfón už budúci rok

Dohady o tom, že Samsung vyvíja radikálny skladací smartfón cestovali svetom veľmi dlho. Hovorí sa, že nebude trvať dlho a čoskoro ho spoločnosť predstaví verejnosti.

Dohady o tom, že Samsung vyvíja radikálny skladací smartfón cestovali svetom veľmi dlho. Hovorí sa, že nebude trvať dlho a čoskoro ho spoločnosť predstaví verejnosti.

Samsung si už dávnejšie získal patent pre veľmi zaujímavý dizajn, ktorý umožňuje telefón zložiť. Oznámili, že takýto smartfón by chceli predstaviť už nasledujúci rok pod ich značkou Galaxy Note. Samsung Galaxy X by mal mať teda flip-phone dizajn s dvoma displejmi, z ktorých jeden bude flexibilný.

To, kedy Samsung vydá svoj prvý skladací telefón, bola dlho nezodpovedaná otázka, odkedy spoločnosť v roku 2013 predstavila na trhu prototyp s ohýbacím displejom Youm. Preto už po posledné dva roky kolujú dohady o tom, že Samsung je blízko k tomu, aby predstavil smartfóny, ktoré sa dajú poskladať. Koh Dong-jin, prezident mobilného obchodu v Samsung Elecronics, uviedol už začiatkom tohto roka, že spoločnosť sa zamerala práve na rok 2018.

Skladací smartfón by mohol vyzerať napríklad aj takto

Vtedy plánuje tento významný smartfón predstaviť aj so svojím ohybným displejom. Výrobca zároveň však tvrdil, že je tu ešte pár problémov, ktoré treba vyriešiť a až potom bude produkt plne predstavený. Tie však neboli bližšie konkretizované. Analytici tvrdia, že masové vyrábanie skladacieho telefónu s vynikajúcimi technickými funkciami a úzkym telom, zaberie veľa časi. Spoločnosť by chcela istotne docieliť aj výrobu skladacích tabletov.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Zariadenie má číslo modelu SM-G888N0 a ak uzrie svetlo sveta, bude sa zatiaľ predávať len v Južnej Kórei. Taktiež sa hovorí, že by mohlo byť predstavené na technologickom veľtrhu CES v Las Vegas v januári.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať