Samsung má novú batériu pre smartfóny, ktorú nabijete za dychberúci čas!

Špecialisti vytvorili akumulátor s tak rýchlym nabíjaním, že nám bude stačiť iba pár minút.

Juhokórejský gigant vyvinul akumulátor, ktorý pozostáva z netradičného materiálu. Vie tak ponúknuť citeľne lepšiu výdrž, vyššiu úroveň bezpečnosti či rýchlejšie dopĺňanie šťavy ako konvenčné kúsky v našich mobiloch.

Na zhotovenie bol použitý takzvaný grafén, alebo lepšie povedané grafénové guľôčky, čo spoločnosti Samsung, konkrétnejšie jej vývojovému inštitútu Advanced Institute of Technology, poskytlo príležitosť skrátiť dobu nabíjania, a to až 5-násobne. Celý proces by tak mal trvať len niečo okolo tých 12 minút, čo je naozaj dychberúci čas.

Prítomnosť spomínaného materiálu navyše zabezpečuje, že nenastane situácia, za akými stál minuloročný model Samsung Galaxy Note7. Nová batéria si podľa slov výrobcu udržuje počas nadštandardne rýchleho nabíjania stálu teplotu okolo tých 60 stupňov Celzia, čiže palec hore.

Galaxy Note9?

Kedy však niečo takéto uvidíme na pultoch obchodov, je momentálne otázne. Gigant si podal patentové prihlášky, takže tu pripadá do úvahy budúcoročný Note9. Áno, nevylučuje sa ani Galaxy S9, ktorý príde podstatne skôr, no podobné technologické inovácie sú bližšie populárnemu phabletu ako vlajkovej lodi.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah
Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať