Pixel 2 XL má po novom sýtejšie farby a ochranu proti “burn-in”

Vylepšenie rozhrania prinieslo nové nastavenia farieb a navigačné tlačidlá, ktoré po určitom čase neaktivity samé stmavnú.

Vylepšenie rozhrania prinieslo nové nastavenia farieb a navigačné tlačidlá, ktoré po určitom čase neaktivity samé zhasnú.

V pondelok vydal Google nový “security patch”, ktorý by mal zahnať problémy s obrazovkou a pridať spolu s možnosťou nastavenia sýtosti farieb aj ochranu proti zasekávaniu obrázkov.

Pixel 2 XL bol od svojho spustenia v októbri zasypávaný sťažnosťami ohľadom displeja. Aby sa tento problém vyriešil, Google pridal do nastavení aj nové Color menu, kde si môžete vybrať medzi možnosťami Boosted, Natural alebo Saturated.

Čo všetko teda prinesie nový patch?

Nový patch bude zameraný aj na adresované problémy s displejom, ktoré poukazovali na to, že aj po zatvorení daného obrázku či aplikácie na obrazovke ostával “útržok” z danej snímky alebo aplikácie, ktorý sa tváril ako časť vášho pozadia. Preto Google vylepší používateľské rozhranie, zahŕňajúc aj nové “fade-out” navigačné tlačidlá na samom spodku obrazovky. Po určitej dobe neaktivity tlačidlá automaticky stmavnú, čím zabránia zasekávaniu obrázkov, na ktoré prišlo také ohromné množstvo sťažností.

“Všetky nové vlastnosti boli precízne nadizajnované tak, aby neodoberali z pôžitku používateľa telefónu,” napísal na svojom blogu v pondelok jeden z manažérov Google komunity.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Za problémami so zasekávaním môže byť aj to, že Pixel 2 XL používa OLED obrazovky, ktoré sú na tieto problémy náchylnejšie.

Problémy so zasekanými obrázkami však boli len druhým návalom problémov na displej. Ten bol totiž kritizovaný aj za stlmené farby a modrasté sfarbenie, ktoré bolo viditeľné pri naklonení telefónu z rôznych uhlov, inak známe ako blue shift.

Ďalšie vylepšenia a prípadné opravy sú podľa Google naplánované na tento december.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať