Zas a znova majú obrazovky Pixel 2 XL nejaký problém. Niektoré Google Pixel 2 XL telefóny totiž majú poruchu, pri ktorej útržky obrázkov ostanú na ploche a tvária sa ako časť pozadia, aj keď ste daný obrázok už pred nejakým časom zavreli.

Android Central upozornil v pondelok na problém ako prvý. Je jasné, že sa burn-in môže stať na akejkoľvek obrazovke, avšak najčastejšie sa tento problém zaznamenáva pri OLED obrazovkách, ktorou je Pixel 2 XL vybavený a ktoré sú celkovo na tento problém náchylnejšie.

Je na vine OLED obrazovka?

V jednom z prípadov sa problémy začali objavovať po týždni používania, pričom bola obrazovka zapnutá len pár hodín denne. Takéto problémy „by sa mali“ ukazovať až po nejakom dlhšom čase, nie už takto skoro. CNET taktiež tvrdí, že keď rovnakým spôsobom (zobrazením šedého pozadia na obrazovke) testoval menší Pixel 2, Galaxy S8 a LG V30 s POLED-om (plastovou verziou OLED-u) a rovnakým rozlíšením ako Pixel 2 XL, nezaznamenal podobné problémy.

google pixel 2 0490 025

Google tvrdí, že problém prešiel „dôkladným skúmaním“ a vyhlásil: „Obrazovka Pixel 2 XL bola dizajnovaná s pokrokovou POLED technológiou, zahŕňajúc QHD+ rozlíšenie, širokú farebnú škálu a vysoký kontrast pre nádherné a kvalitné zobrazenie farieb a pozadí. Všetky naše produkty prechádzajú náročným testom kvality ešte pred spustením a dávame si záležať na každom jednom zariadení. Aktívne zbierame všetky informácie o nahlásenom probléme.“

Mám tiež tento problém. Čo teraz?

Tento problém by však nemal nejak extrémne ovplyvniť vaše dennodenné využívanie telefónu. Nie je to nič, čo by sa nedalo prehliadnuť, avšak niekedy to dokáže oko pekne podráždiť. Problém samozrejme môže nahnevať, ak si spomeniete, že ste telefón kúpili za $849 – $1399. Ak vlastníte Pixel 2 XL a máte tento problém, pamätajte, že máte nárok na vrátenie telefónu do jedného roku od kúpy.

Napriek tomuto problému je Pixel 2 XL výborný telefón s vynikajúcou kamerou a užitočnou Google Lens funkciou. Stačí už len počkať, čo Google vymyslí a hlavne kedy to vymyslí.