Logitech pracuje na novej súprave s VR klávesnicou

Spoločnosť Logitech práve teraz vytvára virtuálnu doplnkovú súpravu, ktorá vám umožní vidieť jednotlivé klávesy vo virtuálnej realite (VR). Súprava nesie meno Logitech Bridge.

Spoločnosť Logitech práve teraz vytvára virtuálnu doplnkovú súpravu, ktorá vám umožní vidieť jednotlivé klávesy vo virtuálnej realite (VR). Súprava nesie meno Logitech Bridge.

Čo súprava obsahuje?

Bridge systém pracuje s Vive VR headsetom od HTC, za používania Vive sledovacieho disku, Logitech G hracej klávesnice a doplnku, ktorý tieto dve veci spája. Akonáhle napojíte sledovač do klávesnice, Logitech softvér precízne prekryje “živú” klávesnicu novou, virtuálnou 3D klávesnicou. Je to šikovný nápad, avšak zatiaľ sa táto súprava dostane do rúk len asi päťdesiatim vývojárom ako koncept.

VR je spojená s ovládacími prvkami pohybu alebo hernými radičmi. Avšak niekoľko aplikácií, ako napr. VR desktops, je zameraných skôr na klávesnice a tlačidlá. Logitech systém umožňuje vývojárom prekrývať vlastné rozloženia klávesnice, čo znamená, že môžete rôzne nahradiť klávesové skratky. Toto by malo fungovať pri každej jednej hre alebo aplikácii, ak používate SteamVR softvér od Vive.

A teraz to podstatné…

Okrem dočasnej nedostupnosti je nevýhodou aj cena. Prototyp systému stojí 150 dolárov, k tomu sa pridáva ešte 99-dolárový sledovací disk a HTC Vive za ďalších 599 dolárov. Ak už vlastníte dobrú hráčsku klávesnicu alebo sa vám nepáčia Logitech nastavenia, tak máte smolu. Tento model pravdepodobne nebude kompatibilný s klávesnicami iných výrobcov.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Práve teraz si vývojári môžu cez formulár vyžiadať jednu z päťdesiatich súprav. Majú však čas len do 16. novembra.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať