Chceš iPhone X? Takto ťa Orange a Telekom zderie z kože. Zaplatíš skoro 1 000 € aj pri najdrahšom paušále!

Novinka z dielne firmy z amerického Cupertina na seba viaže veľa pozornosti. Niet sa čomu čudovať, ide o najväčšiu zmenu dizajnu a funkcionality iPhonu vôbec.

Novinka z dielne firmy z amerického Cupertina na seba viaže veľa pozornosti. Niet sa čomu čudovať, ide o najväčšiu zmenu dizajnu a funkcionality iPhonu vôbec. Na rozbehnutý vlak chcú už tradične naskočiť aj naši operátori, ktorí si myslia, že za viazanosť a oddanosť ich službám by zákazníci nemali získať žiadne výhody.

Bohužiaľ, je to presne tak, ako píšeme. Dvaja najväčší operátori na Slovensku, Telekom a Orange zverejnili cenníky iPhone X, pri ktorých je cena za zariadenie doslova na zaplakanie. Platí to aj pri najdrahších paušáloch, ktoré sa svojou cenou často šplhajú vysoko nad 60 € mesačne.

Drahšie hneď od základu

Zaujímavé je, že operátori idú po vzore Alzy a za telefóny si už v základe pýtajú o 50 € viac (80 € pri drahšej verzii), než za čo telefón predáva samotný Apple. Základná (64 GB) verzia iPhone X totiž v Apple Store, ako aj u niektorých autorizovaných predajcov na Slovensku stojí 1 149 €. Orange aj Telekom si k tejto sume prihodili spomínanú prirážku. iPhone X (64 GB) tak u Telekomu stojí 1 199 €, pri 256 GB verzii zaplatíte až 1 399 €. (Orange predáva len drahšiu verziu).

Na finálnu cenu nemá veľký vplyv ani dvojročná viazanosť, ktorá cenu zráža na približne tisíc eur. To je teda parádna zľava, naozaj.

Najlacnejšie v Telekome, no aj tak draho

„Najlacnejšie“ (stále neverím, že to takto píšem) sa dá iPhone X získať v Telekome. Základná verzia vás vyjde na 767 €, pričom prvých 479 € musíte zložiť naraz. Ak pôjdete do kamennej prevádzky, pripravte si 499 €. Tam to však nekončí, čaká vás ešte 24 12-eurových splátok pripočítaných k paušálu. Ani to nie je všetko. Takáto ponuka platí len pri najdrahšom paušále Happy Profi, ktorý každý mesiac stojí 69,99 €.

Celkovo teda na mieste zaplatíte 69,99 € + 479 € + 12 €, čo je 560,99 €. Slušné na to, že ste sa práve zaviazali najdrahším paušálom za čo získate základnú verziu iPhone X.

Ak ste, povedzme, niekto, kto nepotrebuje neobmedzené hovory obrazne aj v Kambodži a ochotní ste za paušál dať maximálne 30 € (Happy L, Happy XL volania), pripravte si 579 €, ktoré chce Telekom „na ruku“ a ďalších 24 splátok, tentokrát po 18 €.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach

Celkovo teda 29,99 € + 579 € + 18 €, čo vás vyjde na 629,99 €. Celková čiastka, ktorú za telefón zaplatíte po uplynutí 24 mesiacov sa zastaví na 1 011 €, čím v porovnaní so skutočnou cenou (1 149 €) ušetríte presne 138 €. A to za 24-mesačnú viazanosť skutočne stojí.

Pri drahšej, 256 GB verzii, sú ceny pochopiteľne vyššie. Presne o 144 €.

Orange je na tom ešte tragickejšie

Oranžový operátor zariadenie ponúka len pre paušály Go Europe, ktoré sa cenovo pohybujú od 10 € do 65 € mesačne. Pri najdrahšom programe (Go Europe 65 eur) vás telefón vyjde na 989 € (1 009 € na predajni). Táto cena sa postupne zvyšuje na 1 359 € (Go Europe 10 eur).

Presne to je realita u slovenských operátorov. Zaviažete sa na 24 mesiacov, aj keď len s 10-eurovým paušálom a operátor vám dá telefón o 40 € drahšie, než za čo ho predáva sám Apple. Tiež máte chuť ísť podpisovať zmluvy?

Porovnanie so zahraničím

Pre porovnanie sa pozrime napríklad (je jedno ktorý zo západných štátov vyberiete) na ponuku anglických operátorov. Presnejšie si zvoľme najväčšieho operátora, EE, ktorý svojou sieťou pokrýva najväčšiu časť krajiny.

Pri programe, ktorý vás pri 24-mesačnej viazanosti vyjde na 57,99 libier (66 €) a je teda obdobou tých najdrahších paušálov na Slovensku telefón môžete získať za 159 alebo 169 librový doplatok (181 €, resp. 192 €). Žiadne ďalšie mesačné doplatky, žiadne skoro tisíceurové ceny za telefón.

Ponuka britského operátora EE. Zdroj: Buymobiles.net

Pri nižšej cene, ktorá sa platí „na ruku“ získate 5 GB dát, neobmedzené volania a SMSky, pri vyššej cene získate dokonca 8 GB dát a taktiež neobmedzené SMSky a volania. Okrem toho aj Apple Music na 6 mesiacov zadarmo a športový kanál BT Sport Unlimited.

Trošku iné podmienky, že?

Total
52
Zdieľaní
Total
52
Zdieľať