humvee

Výrobca vojenských vozidiel Humvee žaluje tvorcu hier Call of Duty

Spoločnosť Activision sa stala predmetom vcelku zaujímavej žaloby, pod ktorou je podpísaný výrobca vojenských vozidiel Humvee, spoločnosť AM General.

Spoločnosť Activision sa stala predmetom vcelku zaujímavej žaloby, pod ktorou je podpísaný výrobca vojenských vozidiel Humvee, spoločnosť AM General.

Ako informovala agentúra Reuters, AM General žaluje spoločnosť Activision za to, že v hrách Call of Duty použila ich vozidlá bez povolenia. Predstavitelia výrobcu AM General sa domnievajú, že séria hier Call of Duty dosiahla úspech takpovediac na ich náklady.

V žalobe sa píše, že spoločnosť Activision Blizzard Inc. získala milióny dolárov vďaka ochranným známkam Humvee a HMMWV, ktoré použila vo svojich produktoch bez povolenia (hry, hračky, knihy, merch a pod.).

Humvee, u nás často označovaný ako Hummer, je ľahké vojenské vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré používa americká armáda pre rôzne účely. Automobil bol nasadený vo vojnách v v Iraku, Afganistane a ďalších misiách. Vozidlá Humvee sa dajú označiť za kultové.

humvee
Humvee v hre Call of Duty 4

Upravené vojenské verzie si pre civilné používanie zadovážili niektoré celebrity a skalní fanúšikovia značky.

Call of Duty

Virtuálne digitálne bojisko Call of Duty sme prvýkrát spoznali v roku 2003. Prvá hra sa stala hitom a s každým dielom úspešnosť série iba rástla. Do roku 2016 predala spoločnosť Activision 250 miliónov kópií hier Call of Duty, za ktoré tŕžila dovedna 15 miliárd amerických dolárov.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Žalujúca strana AM General si myslí, že ich vozidlá zohrali pri tomto úspechu veľkú rolu. Podľa nej tvorcovia hry Call of Duty podviedli svojich zákazníkov, ktorí mohli veriť, že sú vozidlá Humvee licencované a ich výrobca na hre participuje.

Pred žalobou pochopiteľne došlo k vzájomnej komunikácii spoločností. Podľa AM General bola viac ako jednoročná komunikácia neúspešná, preto sa priklonili k žalobe, v ktorej žiadajú náležitú kompenzáciu.

Spoločnosť Activision sa k celej situácii zatiaľ nevyjadrila.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať