maps

Google Maps: Nová aktualizácia zakódovala svet do farieb

Internetový gigant aktualizoval farebnú schému mapy a pridal nové ikony. Tie majú používateľom pomôcť nájsť na mape rôzne body záujmov.

Internetový gigant aktualizoval farebnú schému mapy a pridal nové ikony. Tie majú používateľom pomôcť nájsť na mape rôzne body záujmov.

Bežne sa nám stáva, že niekam cestujeme a nachádzame sa v rôznych mestách a v rozličných kútoch sveta. Potrebujeme však zistiť, kde sa nachádza najbližšia kaviareň. Nájsť toto miesto s novou aktualizáciou Google Maps bude omnoho jednoduchšie. Samozrejme to neplatí len pre kaviarne ale aj pre iné miesta, ako sú kostoly, múzeá, zoologické záhrady alebo nemocnice.

Ako teda vyzerá táto aktualizácia ?

Google vytvoril legendu farieb, ktoré pomôžu používateľom lepšie sa oboznámiť s novým vzhľadom. Taktiež pridali mnoho nových ikoniek, aby sa v mape dalo lepšie zorientovať. Ak teda hľadáme spomínanú kaviareň, budeme sa obzerať po oranžových ikonkách označených šálkou.

To však nie je všetko. Google Maps taktiež aktualizoval mapy pre prepravu autom, verejnú dopravu, navigáciu a preskúmavanie. To všetko preto, aby lepšie poukázal na najrelevantnejšie informácie pre každú z týchto funkcií, ako napríklad čerpacie stanice pre navigáciu alebo vlakové stanice pre verejnú dopravu.Ďalšie nedávne prídavky pre Google Maps zahŕňajú aj novú funkciu recenzných videí. Funkcia bola spustená v septembri a umožňuje užívateľom vytvárať 10-sekundové videá priamo v aplikácii alebo nahrať 30-sekundové video z ich kamery. Toto slúži pre popísanie skúseností užívateľov s danými lokalitami novým spôsobom.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Aktualizácia, ktorá má vyznačovať body záujmov bude sprístupnená počas najbližších týždňov vo všetkých Google produktoch, ktoré obsahujú Google Maps.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať