FiiO F9: Slúchadlá pre každého milovníka kvalitných basov

Zvuk slúchadiel FiiO F9 nie je nijak zvlášť perfektný, avšak bez hocijakého argumentovania môžeme povedať, že vám poriadne dokáže “rozprúdiť krvný obeh”.

Zvuk slúchadiel FiiO F9 nie je nijak zvlášť perfektný, avšak bez hocijakého argumentovania môžeme povedať, že vám poriadne dokáže “rozprúdiť krvný obeh”.

Poriadne basy, trošku príliš ostré výšky, doširoka otvorené stereofóone zobrazenie – aj tak sa dajú F9 opísať. Môžete si ich zaobstarať z Amazonu za 99 USD, teda za necelých 83 eur.

Čím sa nám dokážu FiiO F9 pochváliť?

Kvalita konštrukcie a dizajn sú v pomere k cene prvotriedne. Majú trojvodičový dizajn s jedným dynamickým vodičom s dĺžkou 9,2 mm, dvomi vyváženými vodičmi do každého ucha a s impendáciou dimenzovanou na 28 ohmov. K slúchadlám dostanete aj dva náhradné 1,2-metra dlhé káble, jeden vybavený klasickým 3,5 mm jackom, inline ovládaním a mikrofónom, zatiaľ čo druhý obsahuje 2,5 mm jack, aby sa dal použiť s prenosnými prehrávačmi, ako je napríklad Astell & Kern. Bude vám taktiež pribalené aj vodeodolné puzdro, čiže dobrá správa pre tých, čo dlho snili o púšťaní si hudby počas plávania alebo potápania.

Pro a proti

Určite to však nie sú slúchadlá, ktoré nejak výrazne vystupujú z radu. F9 nie sú dobrá voľba, ak ste milovníkom akustického jazzu alebo inej hudby s vysokými tónmi, keďže ako som už spomínal vyššie, vysoké tóny v týchto slúchadlách neznejú nijak zvlášť príjemne.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami

Kredit za kredit, F9 sú výborné na počúvanie dobre nahratej a živej hudby, niečo pre milovníkov popu, dubstepu, electra a iných žánrov kde hrajú basy dosť veľkú rolu.

Aký je teda verdikt?

Aby sme si to zosumarizovali, slúchadlá F9 sú výborná voľba pre tých, ktorí majú radi poriadne, až prehnané basy a poriadne silný zvuk. Ak však nie ste milovníkom silnej basy, alebo “dunivej” hudby celkovo, mali by ste sa popozerať po inej alternatíve.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať