Populárne mestské autá Mini od BMW zrejme prejdú na čisto elektrický pohon

Modelový rad osobných vozidiel, za ktorými stojí nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, má pred sebou významnú zmenu.

Modelový rad osobných vozidiel, za ktorými stojí nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, má pred sebou významnú zmenu. Ak bude po prvom elektrickom kúsku veľký dopyt, rovnaký pohon dostane celé portfólio.

Teda aspoň tak predpokladá jeden z členov vrcholového manažmentu renomovanej bavorskej automobilky, informuje web Electrek. Všetko už bude záležať iba od toho, s ako veľkým úspechom si očakávaný model Mini Electric po príchode do obchodov potyká. Jeho výroba by mala začať niekedy počas nadchádzajúcich rokov, konkrétnejšie v priebehu 2019.

Sme v kontakte s viacerými výrobcami po celom svete, nielen v Číne, aby sme s nimi diskutovali elektrifikáciu malých áut. Zatiaľ nemáme žiadny finálny verdikt,uviedol Peter Schwarzenbauer pre spravodajský web Reuters, čím dal jasne najavo, kam ich súčasná snaha môže jedného dňa viesť.

A aj keď hlavné technické špecifikácie momentálne nepoznáme, BMW nám ešte začiatkom septembra poskytlo niekoľko pekne spracovaných renderov vizuálnej podoby. Koncept však vyzeral takmer tak isto ako bežné autá so značkou Mini, teda až na pár drobných konštrukčných detailov. To najdôležitejšie sa tentokrát totiž skrýva priamo pod kapotou.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať