iPiccy collage

Patentová vojna! Otec iPodu vs. tvorca Androidu

Keyssa, financovaná Tonym Fadellom, tvrdí, že jeho bezdrôtová technika prenosu údajov bola odcudzená spoločnosťou Essential, výrobcom telefónov, ktorú založil Andy Rubin.

Keyssa, financovaná Tonym Fadellom, tvrdí, že jeho bezdrôtová technika prenosu údajov bola odcudzená spoločnosťou Essential, výrobcom telefónov, ktorú založil Andy Rubin. Fadell vyvinul orginálny iPod, ako aj Nest’s smart home kit, kým Rubin pomáhal vytvárať a rozvíjať operačný systém Android.

Spoločnosť Essential sa zatiaľ nevyjadrila.

Nielen že sú mená obidvoch podnikateľov zapísané v právnych papieroch, ale ich spojitosť s menovanými firmami robí prípad ešte závažnejším.

O čo presne ide?

Keyssa bola založená v roku 2008 a vyvinula nový spôsob, ako rýchlo presunúť údaje z jedného zariadenia na druhé. Jeho bezdrôtové riešenie, nazývané Kiss Connectivity, je predávané ako bezpečnejšie a energeticky úspornejšie ako Bluetooth a Wi-Fi, ako aj menej náchylné na opotrebovanie, než káblové pripojenie. Keyssa tvrdí, že diskutovala a zdieľala informácie o jej technológii s Essential počas 10 mesiacov trvajúceho obdobia, predtým, ako výrobca telefónov rozhodol použiť čip konkurenčnej spoločnosti na pripojenie príslušenstva k fotoaparátu a doku do svojho telefónu.

Keyssa taktiež tvrdí, že Essential využila svoje obchodné tajomstvá a porušila dohodu o nezverejňovaní informácií.

“Spočnosť Keyssa nebola kompenzovaná za to, že spoločnosť Essential použila tieto pokyny a know-how,” tvrdí vo svojom vyhlásení. “Sledujeme túto udalosť, pretože naše pokusy vyriešiť túto záležitosť prostredníctvom diskusií so spoločnosťou Essential neboli úspešné.”

Essential povedala agentúre Reuters, že ešte nedostala právne dokumenty a nebude sa vyjadrovať, kým ich nedostane.

Vývoj sa zhoduje s novinkami, že Apple čelí vyplateniu 440 miliónov dolárov v samostatnom patentovom spore o komunikačných technológiách, ktoré sa používajú v aplikácii pre videohovory Facetime a inom softvéri.

Predbežná suma určená spoločnosťou Virnetx, je približne o 140 miliónov dolárov väčšia ako posledná cena, ale nižšia ako pôvodná cena. Posledná čiastka zohľadňuje skutočnosť, že sudca rozhodol, že porušenie spoločnosťou Apple, bolo “úmyselné.”

Total
2
Zdieľaní