Magazín podpísaný Stevom Jobsom sa predal za neuveriteľných 50 000 dolárov!

Áno, čítate správne. Magazín, ktorý bol v roku 1988 podpísaný Stevom Jobsom, zakladateľom spoločnosti Apple, sa predal za 50-tisíc dolárov.

Áno, čítate správne. Magazín, ktorý bol v roku 1988 podpísaný Stevom Jobsom, zakladateľom spoločnosti Apple, sa predal za 50-tisíc dolárov.

Magazín Newsweek z roku 1988 sa predal za neuveriteľných 50 587 dolárov.

Magazín odovzdaný Diane Williamsovou z Escondido v Kalifornii, bol odovzdaný do aukcie minulý týždeň. Diane sa stretla so spoluzakladateľom Apple v októbri 1988, kedy pracovala ako nákupca pre Lotus Development Corp. (terajší Lotus Software). Zúčastnila sa odhalenia nového Jobsovho počítača v Sonesta Hotel v Cambridge v Massachusetts a priniesla niekoľko magazínov s Jobsom na titulnej strane.

Ako sa to Diane podarilo?

Podľa rozprávania Diane si Jobs po odhalení nového počítača sadol k stolu blízko nej. Spýtala sa ho, či jej nepodpíše magazín, na čo odpovedal: “Nerozdávam autogramy.” Diane ho teda poprosila, aby napísal niečo od srdca, na čo sa Jobs zasmial, na chvíľu zaváhal a potom vzal Newsweek a napísal: “Milujem priemyselnú výrobu”. Po tom, ako znova zaváhal, podčiarkol slovo “milujem”. Potom sa pozrel na Diane a podpísal sa.

“Bolo to, akoby sa zastavil čas,” povedala Diane počas interview s CNET.

Ešte predtým, než vložila Diane magazín do aukcie, schovávala ho v bezpečnostnom trezore v banke.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Počiatočná cena pre magazín bola 1000 dolárov a cena predaja bola odhadovaná na 10 až 15 tisíc dolárov, podľa viceprezidenta RR Aukcie Bobbyho Livingstona. Tvrdil, že výsledná suma všetkých rozrušila, ale ani prinajmenšom neprekvapila.

“Toto je jeden z Jobsových podpisov, ktoré je takmer nemožné nájsť,” povedal Livingstone.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať