Čo ak sa vám nejakým spôsobom podarí rozbiť alebo pokaziť obrazovku vášho iPhone X? Pripravte sa siahnuť si hlboko do vrecka, oprava stojí až 279 dolárov!

Dnešným dňom začína predpredaj iPhone X a spolu s ním vydal Apple aj informácie o cenách za rôzne opravy. Samozrejme, tak isto ako aj samotný telefón, nie sú lacné. Ak nemáte rozšírenú záruku, oprava displeja vás bude stáť až 279 amerických dolárov. To je viac ako dvojnásobok sumy, ktorú zaplatíte za výmenu displeja na iPhone 6. Je to taktiež až o 65 % viac, ako momentálna cena za displej iPhone 8.

Ak Vám to pripadá veľa, mali by ste na svoj nový iPhone X dávať extrémny pozor, keďže všetky opravy, ktoré nie sú zahrnuté v rozšírenej záruke, vás budú stáť asi 549 dolárov. Ako aj cena za displej, tak aj táto suma je omnoho väčšia, ako suma za opravy ostatných starších modelov.

Ak viete, že displej časom rozbijete, odporúčame zakúpiť AppleCare+

Rozšírená záruka od Apple (AppleCare+), sa zdá byť ako príliš drahá záležitosť. Avšak pre ľudí, ktorí kupujú iPhone X, je to takmer potrebná záchranná sieť. Cena tejto záruky je 199 dolárov, čo je o niečo viac ako 129 dolárov za iPhone 8 a 149 dolárov za iPhone 8 Plus.

Kúpa AppleCare+ je niečo ako buď-alebo, keďže nikdy neviete, či sa vám počas doby vlastníctva telefónu náhodou nepodarí displej rozbiť.

Pri iPhone 8 bolo výhodnejšie si prvé rozbité sklo hradiť z vlastného, ako platiť záruku. Záruku bolo lepšie použiť na iné dôležité súčasti telefónu, ktoré by sa za 3 roky mohli pokaziť (ako napríklad pokazená kamera).

TIP REDAKCIE
Aké zariadenie sa umiestnilo na prvej priečke svetového rebríčka podľa Google? iPhone X to nie je!

Aj keď je cena záruky a opráv dosť vysoká, pri novom iPhone X to nie je nijako extra prekvapujúce. Apple musí totiž zájsť navštíviť Samsung, pretože to je jediná značka, ktorá vyrába OLED obrazovky, ktoré sú v obmedzených množstvách. Tým pádom aj o dosť drahšie, ako ostatné obrazovky.

Nanešťastie je dosť možné, že cena za obrazovky bude ešte rásť.