lgg6

Je kúpa smartfónu od LG riziko? Kazia sa 8x častejšie než tie od Huawei!

Nesprávnym výberom smartfónu riskujete problémy spojené s jeho pokazením. Musíte sa pripraviť na kolotoč reklamácií, času bez svojho telefón a plno ďalších opletačiek.

Nesprávnym výberom smartfónu riskujete problémy spojené s jeho pokazením. Musíte sa pripraviť na kolotoč reklamácií, času bez svojho telefón a plno ďalších opletačiek. To nikto z nás nechce. Je preto dobré pozrieť si štatistiky, tzv. kazivosti, ako tú, ktorú vypracoval britský server Which?.

Spomínaný server zozbieral dáta od 10 000 respondentov, takže v žiadnom prípade nejde len o lokálnu anketu pred niektorým zo supermarketov. Ide o seriózne dáta, ktorým sa dá dôverovať. Koniec koncov, práve server Which? je jeden z najdôveryhodnejších. Tak sa poďme pozrieť na to, čo zistili.

Počas 3-ročnej doby, po ktorú bežala anketa sa malo pokaziť len 7 % Huawei smartfónov, čo je najmenej spomedzi všetkých výrobcov. Na konci sa ocitol LG, ktorého smartfóny sa mali pokaziť až v 32 % prípadov. Chyby anketa rozdelila medzi malé, veľké a katastrofické. Pri malej chybe sa smartfón dá používať bez väčších problémov, katastrofická chyba je pravým opakom.

Katastrofické závady: Smartfóny od LG až 8x horšie

Najväčším rozdielom medzi top výrobcami boli práve katastrofické závady. Majiteľ Huawei smartfónu mal len 2 % šancu, že sa mu počas prvých troch rokoch telefón pokazí natoľko, že sa nebude dať používať. Majiteľ smartfónu od LG, ktoré sa ocitli na chvoste rebríčka mal na katastrofické pokazenie až 17 % šancu. Až 8-násobne vyššiu, než pri Huawei.

Bežný respondent uviedol, že za smartfón zaplatil 200 až 250 libier. Nie je však jasné, či ide o sumu zaplatenú mimo paušálov alebo o sumu, ktorú napríklad doplácal po dotácii operátorom.

Huawei však v teste spoľahlivosti získal pôsobivých 93 %, LG len 73 %.

Celú analýzu ankety nájdete na webe Which?, ktorý okrem iného porovnal aj spoľahlivosť (všetkých) zariadení všetkých veľkých technologických firiem.

Total
10
Zdieľaní