Nesprávnym výberom smartfónu riskujete problémy spojené s jeho pokazením. Musíte sa pripraviť na kolotoč reklamácií, času bez svojho telefón a plno ďalších opletačiek. To nikto z nás nechce. Je preto dobré pozrieť si štatistiky, tzv. kazivosti, ako tú, ktorú vypracoval britský server Which?.

Spomínaný server zozbieral dáta od 10 000 respondentov, takže v žiadnom prípade nejde len o lokálnu anketu pred niektorým zo supermarketov. Ide o seriózne dáta, ktorým sa dá dôverovať. Koniec koncov, práve server Which? je jeden z najdôveryhodnejších. Tak sa poďme pozrieť na to, čo zistili.

Počas 3-ročnej doby, po ktorú bežala anketa sa malo pokaziť len 7 % Huawei smartfónov, čo je najmenej spomedzi všetkých výrobcov. Na konci sa ocitol LG, ktorého smartfóny sa mali pokaziť až v 32 % prípadov. Chyby anketa rozdelila medzi malé, veľké a katastrofické. Pri malej chybe sa smartfón dá používať bez väčších problémov, katastrofická chyba je pravým opakom.

Katastrofické závady: Smartfóny od LG až 8x horšie

Najväčším rozdielom medzi top výrobcami boli práve katastrofické závady. Majiteľ Huawei smartfónu mal len 2 % šancu, že sa mu počas prvých troch rokoch telefón pokazí natoľko, že sa nebude dať používať. Majiteľ smartfónu od LG, ktoré sa ocitli na chvoste rebríčka mal na katastrofické pokazenie až 17 % šancu. Až 8-násobne vyššiu, než pri Huawei.

Bežný respondent uviedol, že za smartfón zaplatil 200 až 250 libier. Nie je však jasné, či ide o sumu zaplatenú mimo paušálov alebo o sumu, ktorú napríklad doplácal po dotácii operátorom.

Huawei však v teste spoľahlivosti získal pôsobivých 93 %, LG len 73 %.

Celú analýzu ankety nájdete na webe Which?, ktorý okrem iného porovnal aj spoľahlivosť (všetkých) zariadení všetkých veľkých technologických firiem.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

5komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Anketa, ktorej sa dohromady zúčastnilo 3783 respondentov 🙂

2

Uplny suhlas… LG už nikdy.. Huawei som mal P8, P9 Plus, P10 Plus a to šlape jak má…

3

Ja opačne, mal som LG a bol som spokojný, funguje doteraz 😀

4

s LG som mal vačšinou samovoľné reštarty.. samozrejme, neda sa to povedať plošne, že všetky LG su na nič…skôr len môj osobný názor.. čo sa môže pokaziť, sa pokazí..

5

No pekne, takže žiadna V30 sa u mňa nekoná?! Neviem ani sám..u nás stále nie je na trhu, v USA už je a vraj má ten ich P-OLED displej nejaké nedostatky oproti Notu8 ktorý ho má priam bezchybný. LG to teraz akosi pokašlalo. Predstavilo V30 no oficiálny dátum spustenia predaja nikde kdežto Samsung svoj Note8 predstavil a aj pustil na trh vtedy keď povedal. Viac ma zaujalo riešenie Wide angle u LG než Zoom u Samsungu no Note8 má zas 6GB ram, lepší selfie fotoaparát, Spen ktorý ma asi najviac láka..ťažké sa rozhodnúť, keď obaja výrobcovia majú niečo SUPER čím vynikajú.