Smartfóny iPhone 8 a iPhone 8 Plus nie sú ani mesiac staré a už sa stihli objaviť správy o problémoch, ktoré ich postihli. Problémový môže byť akumulátor, ktorý sa v útrobách zariadení nachádza.

Asi najviac rezonuje výpoveď jedného z majiteľov na Taiwane. Pani Wu si podľa taiwanských a čínskych médií zakúpila iPhone 8 Plus v 64 GB verzii a v prevedení ružového zlata v rámci predĺženej zmluvy u miestneho operátora.

Nepríjemný problém sa mal objaviť päť dní po zakúpení zariadenia. Pani Wu dala nový smartfón nabíjať, pričom použila originálne príslušenstvo z balenia. Po troch minútach si všimla, ako sa predný panel oddeľuje od tela. Pani Wu následne zariadenie od nabíjačky odpojila.

Ako správy hovoria, dotknutý užívateľ dostal v rámci reklamačného procesu nové zariadenie a to poškodené bolo odoslané na expertízu k výrobcovi Apple.

iphone 8 Plus

Presne rovnaký problém spomína aj jeden majiteľ smartfónu z Japonska. Ten tvrdí, že iPhone 8 plus našiel v rovnakom stave, s oddeleným predným panelom od konštrukcie smartfónu.

Prstom sa ukazuje na batériu. Tá sa mohla nafúknuť, kvôli čomu došlo k vytlačeniu predného panela z konštrukčných línii. Stále nepotvrdené informácie hovoria, že iPhone 8 Plus používa batériu od spoločnosti Amperex Technology Limited.

ATL vyrábalo akumulátory pre Samsung Galaxy Note 7. To, čo tento model od kórejského výrobcu postihlo snáď nemusíme pripomínať.

iphone 8 plus

Žiadna panika

Nové batériové fiasko s najväčšou pravdepodobnosťou nehrozí. Kalifornské Apple je povestné prísnou kontrolou kvality svojich produkovaných zariadení.

Okrem toho, množstvo detailov či upresnení o incidentoch je nejasných a nepotvrdených. A aj keby boli správy na 100 percent pravdivé, nemusí ísť o plošný problém.

Chyby v procese výroby môžu jednoducho nastať aj pri produktoch takej renomovanej značky, akou Apple je. Dotknutých by tak bolo maximálne niekoľko zariadení. Pri produkcii, ktorá sa počíta na milióny kusov, sa ojedinelé chyby môžu objaviť.

TIP redakcie
Členovia iPhone Upgrade programu môžu dostať "head start" pri upgradovaní na iPhone X

Apple časom istotne posunie výsledky skúmania poškodeného zariadenia verejnosti.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

7komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1
Dominic Torreto Troják

😂😂😂

2

Keby to bol aspon iphone 8 ale na fotkach je iphone 6/6 plus popripade 6s/6s plus

3

naj phony kappa

4

sledujem Techbyte už nejaký čas a robíte veľmi neobjektívne bulvárne IT spravodajstvo. Aj tento článok je toho dôkazom. Bombastický bulvárny nadpis, nepodložené info a veľa nepresností. Mali by ste sa zamyslieť či chcete ísť cestou bulváru alebo pravdy.

5

co to, co to? 😀 😀

6

Nejak sa zabuda ze nafukujuce baterie trapili aj iphone 7 ( tiez vytlacila display, hlavne kusi zo zaciatku predaja ), predtym Iphone 5/5S/5C ( v naozaj velkej miere, vytlacila strednu cast displaya a ten sa nasledne rozlepil ). Ale nastastie baterie nevybuchovali, apple o probleme vedelo a vadne telefony okamzite menilo. Hlavne 5S tento problem vedel trapit aj opakovane ( aj vymenene kusi ). Moja nova 5C bola menena 2x ( za jeden rok ), nasledne pouzivana 5S 1x. Celkovo mam poznacenych 23 reklamacii iphone pre bateriu ( a to sa ich u nas pouziva len par ). Najrychlejsie sa vsak problem objavil prave na iphone 7, uz po 3 tyzdnoch pouzivania.

7
Rastislav Salamon

najkvalitnejsi telefon 😀