Smartfóny iPhone 8 a iPhone X prichádzajú s rýchlym nabíjaním. Musíte si však dokúpiť ďalšie príslušenstvo

Spoločnosť Apple tento rok predstavila výnimočný smartfón. Popri modeloch iPhone 8 a iPhone 8 Plus uzrel svetlo sveta na pomery Apple revolučný iPhone X s dych berúcim displejom cez celú prednú stranu.

Označenie odkazuje na rímsku číslicu „10″, nie na písmeno „X”. iPhone X je oslavou desiateho výročia produkcie smartfónov iPhone uznávanej kalifornskej spoločnosti.

Záujemcov o nové iPhone smartfóny istotne potešila správa, že ich výrobca vybavil technológiou pre rýchle nabíjanie batérie. Apple nikdy nespomína kapacitu akumulátorov svojich smartfónov. Deklaruje iba výdrž na jedno nabitie. iPhone 8 a iPhone X vydržia na jedno nabitie nepretržité 12-hodinové surfovanie po internete. iPhone 8 Plus ja na tom o jednu hodinku lepšie.

Tento rok však pridal jeden údaj navyše. Batérie smartfónov iPhone 8 a iPhone X nabijete na 50 percent ich kapacity za krátkych 30 minút. Portál 9to5mac, ktorý sa zaoberá tematikou zariadení z produkcie Apple však odhalil pomerne nepríjemnú vec.

Na to, aby ste nové iPhone smartfóny nabili uvedenou rýchlosťou budete potrebovať extra príslušenstvo, ktoré v balení nenájdete. V balení sa nachádza iba USB-A Lighting vodič, ktorý rýchle nabíjanie nesprostredkuje.

Potrebovať budete Lighting USB C adaptér a vodič, ktoré sa predávajú samostatne. Presné typy príslušenstva spomína Apple na oficiálnej stránke v poznámke pod čiarou. Presnejšie, Apple hovorí o adaptéroch s výkonom 29W, 61W a 87W. Americké ceny príslušenstva vidíte na snímke nižšie.

iPhone X

Hlavne iPhone X je pomerne drahý. Americká cena štartuje na 999 dolároch a tá európska bude atakovať sumu 1150 eur za model so základnou kapacitou interného úložiska. Je mrzuté, že si pri takto nacenenom zariadení musíte zakúpiť ďalšie príslušenstvo, aby ste mohli využívať jednu z jeho inovácií.