Konšpirační teoretici sú zas a znova presvedčení o tom, že záhadná planéta Nibiru zničí našu Zem už v nadchádzajúcich týždňoch.

Pán Meade, kresťanský numerológ tvrdil, že Nibiru má naraziť do našej planéty už 23. septembra. Takýto fakt vyslovil na základe čísla 33, numerologických výpočtov týkajúcich sa Biblie a taktiež za pomoci egyptských pyramíd. Predpoveď sa mu akosi nepodarila, a ľudstvo ešte stále kráča po Zemi, akoby sa nechumelilo.

Po najnovšom však konšpirační teoretici tvrdia, že Nibiru zapríčiní zničujúcu sériu zemetrasení, ktoré 19. novembra zmetú zo Zeme život, aký ho poznáme.

Čo sa presne bude diať?

Konšpirační teoretici veria, že gravitačný vplyv Nibiru narušil obežné dráhy ostatných planét slnečnej sústavy už pred stovkami rokov, keď planéta obehla okolo Slnka. Sú presvedčení, že ďalší takýto rušivý prelet by sa mohol stať kedykoľvek. Predpovedajú, že planéta vtedy vrazí priamo do Zeme alebo zapríčiní akési apokalyptické počasie na zemskom povrchu.

David Meade – numerológ, podľa ktorého sa mala Nibiru zraziť so Zemou už 23. septembra.

Tím konšpiračných teoretikov sledoval narastajúce množstvo zemetrasení a sopečných erupcií, ktoré sa na Zemi odohrali za posledných pár mesiacov. Podľa nich boli tieto katastrofy spôsobené gravitačným ťahom Nibiru a ich frekvencia sa zdvíhala približovaním sa tejto planéty k tej našej. Tvrdia, že seizmická aktivita dosiahne vrchol práve v druhých dvoch týždňoch novembra.

Čo vieme o planéte Nibiru

Nibiru, niekedy zvaná aj Planéta X ,je len akousi vyslovenou hypotézou. Mala by sa nachádzať na kraji našej slnečnej sústavy a obiehať okolo Slnka každých 3 600 rokov. V septembri bola NASA nútená publikovať fakt, že Nibiru v skutočnosti neexistuje v snahe potlačiť obavy z nášho posledného dňa.

Obežná dráha záhadnej planéty Nibiru

„Nibiru a ostatné príbehy o takýchto planétach sú len nepríjemným internetovým podvodom. Pre tieto tvrdenia neexistuje žiaden faktický základ. Keby Nibiru alebo Planéta X boli skutočne hrozbou pre planétu Zem, astronómovia by ju sledovali už najmenej jedno desaťročie a teraz by bola dokonca viditeľná ľudským okom,“ tvrdí vesmírna agentúra.

TIP REDAKCIE
NASA plánuje začať s testovaním vlastnej tichej nadzvukovej technológie už v novembri!

Nemusíme sa teda ničoho báť. Fakty sú proti hypotézam a pokiaľ na takéto teórie neveríte, prežijete deň ako každý iný.