Milý budík od Amazonu je ďalšou prefíkanou možnosťou, ako dostať do vašej spálne kameru

Amazon predstavil na evente v Seattli až 6 nových hardvérových produktov, no Echo Spot bol tým najzaujímavejším. Je to totiž malinký milý budík dizajnovaný na to, aby ležal hneď veľa vašej postele.

Amazon predstavil na evente v Seattli až 6 nových hardvérových produktov, no Echo Spot bol tým najzaujímavejším. Je to totiž malinký milý budík dizajnovaný na to, aby ležal hneď veľa vašej postele.

Aj keď je všetka pozornosť zameraná na to, ako toto malé zariadenie vyzerá, je dôležité pamätať si, že Amazon využíva Spot ako veľmi chytrý spôsob naučiť ľudí cítiť sa pohodlne, aj keď na nich číha kamera. A to priamo do ich postele.

Amazon už začiatkom roka vydal svoju Echo Look kameru, ktorej úlohou je posudzovať outfity. Takáto kamera trpezlivo čaká vo vašom šatníku aby vám mohla ponúknuť rôzne rady ohľadom toho, čo si na seba obliecť.

To bolo prvé Echo zariadene od Amazonu, ktoré má aj kameru. Na to nasledoval Echo Show, zariadenie s dotykovou obrazovkou položené na kuchynskej linke. Vďaka nemu môžete pozerať návody na recepty a účastniť sa videohovorov.

Echo Spot je teda ďalšia vec, ktorou dostanete kameru do vášho „smart“ domova. Ale pozor, nie je to len obyčajný budík. Reklamné materiály ho ukazujú na nočných stolíkoch ako poskytuje výber rôznych štýlov hodín, a ako ukazuje novinky, správy alebo počasie. Má taktiež mikrofón, ktorý je vždy v strehu, aby započul kľúčové slová a kameru, ktorá primárne slúži na videohovory.

TIP REDAKCIE
Apple nestíha: iPhone 13 má problém s dopytom aj ponukou

Prečo necháme kameru, aby nás v noci pozorovala ?

Obavy o ochranu súkromia sú teda zrejmé. Kamera tohto budíka na vás číha priamo medzi vankúše, preto vyzerá tak milo –  aby sme si neuvedomovali fakt, že je to v skutočnosti počítač, ktorý sleduje každý náš pohyb. Prečo však ľudia nie sú z tohto vôbec vydesení? Kľúčom je načasovanie. Myšlienka, že by ste sa pred 15 rokmi podelili o svoje fotky online je nemysliteľná, no dnes sa o ne delíme denne, na rôznych sociálnych sieťach ako je Facebook alebo Instagram.

Žijeme v technologicky vyspelej dobe, a preto nemáme obavy kúpiť si napríklad notebook s web kamerou. Dokonca aj naše mobilné telefóny, ktoré nosíme denne vo vreckách nohavíc majú kamery a mikrofóny. Amazon v tlačovej správe pre Echo Spot alebo jeho stránke ani raz nezmienili slovo súkromie. Prečo? To, že by sa na vaše vlastné Echo zariadenie zamerali hackeri je veľmi nepravdepodobné. Bezpečnosť tohto zariadenia je vysoká, pretože je proti takýmto útokom chránené. Nie je sa teda čoho obávať … zatiaľ.

Na teraz Echo Spot vyzerá ako malé milé zariadenie slúžiace ako budík, no v budúcnosti by mohlo znamenať niečo viac. Týchto vymožeností bude len pribúdať a budúcnosť kamier vo vašom domove je len ďalšou veľkou časťou v neustálych zmenách technologického sveta.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať