Ak ste si objednávali iPhone X cez Best Buy, nemohli ste si nevšimnúť, že si predajca elektroniky žiada ešte o 100 dolárov viac, ako je už teraz dosť vysoká suma 999 a 1149 dolárov, ktorú si Apple za telefóny pýta.

Danielle Schumman, hovorkyňa Best Buy, uviedla vo vyhlásení pre Bloomberg dôvod, prečo si spoločnosť berie o 100 dolárov viac:

„Naše služby odráža fakt, že nezáleží na tom, či majú zákazníci určité plány alebo kariéru, alebo či je zákazník súčasťou obchodného, alebo osobného plánu. Majú možnosť si kúpiť telefón cez Best Buy tak, ako chcú. Naši zákazníci nám povedali, že chcú túto flexibilitu, a niekedy to aj niečo stojí.“

Vyzerá to tak, že Best Buy má dojem, že zákazník chce platiť viac len preto, aby si mohol kúpiť telefón od tejto spoločnosti, než ho kúpiť u iného overeného predajcu za omnoho lacnejšiu cenu.

Každý má nejaké stratégie…

Za zmienku stojí aj fakt, že platba navyše sa platí iba v prípade, ak si kupujete iPhone X od Best Buy vopred. Ak sa rozhodnete vziať si iPhone od Best Buy na splátky, konečná cena bude vychádzať približne na zvyčajných 999 až 1149 dolárov. Ceny vo výške 1099 až 1249 dolárov budete platiť len vtedy, ak si mobil kúpite hneď. Je to podobná stratégia, ako aj ich 100 dolárová zľava na Pixel 2. Namiesto zníženia ceny na splátkach dáva všetkým zákazníkom, ktorí si nevzali telefón na splátky, vyššiu cenu na zaplatenie.