Je takmer nemožné predstaviť si iPhone bez domovského tlačidla. Apple však na toto svojich zákazníkov pripravoval už roky rôznymi možnými spôsobmi.

Ako to bude vyzerať?

Keď Apple vypustí do sveta ich nový špičkový iPhone, teda presnejšie to bude už zajtra, 12. septembra, všetci už viac než očakávajú, že nové zariadenie bude mať o jednu podstatnú časť menej – domovské tlačidlo.

Ak sú povery pravdivé, tak celoplošný dizajn iPhone 8 znamená, že už sa na ňom nenájde miesto pre domovské tlačidlo (a taktiež ani pre dotykový senzor na snímanie odtlačkov prstov). Za celých 10 rokov bude toto najväčšia zmena v histórii iPhone – radikálna zmena najzákladnejších častí, ktoré existovali už od prvého dňa.

Avšak, toto všetko nemusí byť až tak drastická zmena. V podstate už posledných pár rokov Apple „pošťuchoval“ vlastníkov iPhone so zmenami týkajúcich sa orientácie na domovskej obrazovke. Už exitujú tvrdenia, že táto zmena nemusí byť až tak drastická a divná. Android zariadenia už tak spravili, prečo by teda iPhone nemohol?

Dotykové tlačidlo domovskej obrazovky na aktuálnych iPhone zariadeniach môže byť dobrý tréning pre používanie iPhone 8.

Zábavné je to, že domovské tlačidlo je preč už dlho. Namiesto stlačiteľného tlačidla, iPhone zariadenia z roku 2016 (iPhone 7 a 7 Plus) predstavili zabudovaný, nestlačiteľný panel, ktorý používal vibrácie, aby simuloval stlačenie tlačidla. Toto vyvolalo zmiešané pocity: niektorí si mysleli, že stláčanie tlačidla bolo divné, no iným sa to páčilo, ale pointa je, že milióny používateľov si na tieto zmeny dokázali zvyknúť. Vyzerá to ako reálne tlačidlo, ale nie je. A možno bude takto fungovať aj displej blížiaceho sa iPhone 8.