Tesla

Talianom sa podaril husársky kúsok: S Teslou na jedno nabitie prešli viac ako 1 000 km!

Pred niečo viac ako mesiacom sme boli svedkami toho, ako Tesla Model S prešla na jedno nabitie 901 kilometrov. Naťahovanie dojazdu elektromobilu sa nazýva hypermiling.

Pred niečo viac ako mesiacom sme boli svedkami toho, ako Tesla Model S prešla na jedno nabitie 901 kilometrov. Naťahovanie dojazdu elektromobilu sa nazýva hypermiling. Pred pár dňami šéf Tesly, Elon Musk, upozornil na nový významný rekord.

Významný míľnik sa podaril dosiahnuť Talianom z Tesla Owners Italia. Ako dôkaz poskytli jedinú fotku z palubného počítača, ktorá poukazuje na prejdenú vzdialenosť od posledného nabitia. Je na nej jasne vidieť, že vozidlo na prejdenie 1 078 kilometrov využilo 98,4 kWh energie.

Rekord sa tímu podaril dosiahnuť hlavne vďaka pomalej jazde. Posledné dve hodiny testovaná Tesla prešla rýchlosťou len 37 km/h. Je dosť pravdepodobné, že aj zvyšok testu prebiehal podobne.

Po dosiahnutí hranice 1 000 km začal jeden šofér Tesly natáčať video, ktoré si môžete pozrieť na webe Tesla Owners Italy. Je síce po taliansky, no aj tak je zaujímavé vidieť, ako taký test prebiehal.