WhatsApp vypustil do sveta novú funkciu, ktorá umožňuje meniť farbu pozadia alebo štýl písma vašich aktuálnych statusov.

Zatiaľ čo funkcia Status bola predstavená len ako textová, minulý rok sa rozrástla dosť na to, aby mohla zahŕňať fotky alebo videá. Zmeny spomenuté vyššie boli prvýkrát oznámené na začiatku tohto mesiaca, no WhatsApp práve dokončil testovanie beta verzie a posúva tieto aktualizácie k používateľom operačných systémov iOS a Android. Je očakávané, že aktualizácia by sa mala rozšíriť celosvetovo už tento víkend a môžeme ju hľadať v príslušných obchodoch s aplikáciami.

Ako tieto statusy teda vyzerajú ?

Aktualizácia vydaná dnes, umožňuje používateľom meniť farbu pozadia, font ich statusov a dokáže dokonca pridávať linky na stránky. Statusy fungujú ako príbehový mód Facebooku, cez ktorý môžete posielať obrázky, správu alebo video vašim kontaktom, no všetko po 24 hodinách jednoducho zmizne. S touto novou funkciou je teda veľmi ľahké zdieľať kreatívne statusy. Môžete vďaka nej kontaktovať priateľov zábavnou cestou, ak potrebujete poradiť alebo hľadáte tipy na dovolenku.

Foto © WhatsApp / dailymail.co.uk

Čo ešte pridali ?

WhatsApp aktualizoval webovú podporu, takže požívatelia si budú môcť prezerať tieto statusy aj na počítačoch. Ďalšou dôležitou zmenou je, že je na vás, kto obdrží aktualizáciu vášho statusu. Môžete si vybrať z nasledovných možností:
– „Moje kontakty“
– „Kontakty okrem…“
– „Zdieľať len s…“
WhatsApp taktiež pridal funkciu, ktorou zistíte, kto si váš status pozrel. Firma oznámila, že ich aktualizácia taktiež dovolí užívateľom odpovedať na tieto statusy, takže môžete komentovať akúkoľvek fotku, video alebo GIF.

Aký máte názor na takúto aktualizáciu? Nepodobá sa to Facebooku a Snapchatu až príliš?