Foto © Benjamin Geskin / twitter.com

Autentické zábery priamo z výrobnej fabriky predstavujú celkom jasný dôkaz, že jeden z troch očakávaných iOS smartfónov vybavia na zadnej strane umiestneným snímačom Touch ID. Bude to iPhone 7s, 7s Plus alebo iPhone 8?

Vďaka vizuálnym detailom z dostupného videa, ktoré má len pár sekúnd, to nie je až tak úplne jednoznačné. V tom prebieha praktické testovanie mobilnej novinky, konkrétnejšie jej biometrického zabezpečenia pomocou odtlačku prsta.

Testované kusy po konštrukčnej stránke pripomínajú osmičku, no z predchádzajúcich únikov vieme, alebo lepšie povedané tušíme, že tá Touch ID už neponúkne. Miesto toho by mala prísť s modernejšou alternatívou v podobe snímania tváre, respektíve so snímačom odtlačkov zabudovanom priamo v displeji.

Na čerstvo publikovaných záberoch je ale vidieť premiestnený duálny fotoaparát, takže existujú dve možnosti – buď sa pozeráme na iPhone 7s Plus alebo iPhone 8, ktorý predsa len vyfasuje Touch ID. Od generačného nástupcu za súčasný model iPhone 7 Plus sa zase očakával viac-menej zachovaný dizajn, takže video spravilo ešte väčší šalát, aký z toho doteraz bol.