Smartfón Sharp AQUOS S2 má lepší pomer medzi telom a displejom ako Samsung Galaxy S8

Výrobca, ktorý nie je v našich končinách príliš známy, predstavil inteligentný mobilný telefón, za aký by sa nehanbil snáď ani jeden jeho konkurent. 

Výrobca, ktorý nie je v našich končinách príliš známy, predstavil inteligentný mobilný telefón, za aký by sa nehanbil snáď ani jeden jeho konkurent. AQUOS S2 kombinuje výbavu strednej triedy s moderne prevedenou konštrukciou.

Prečo moderne? Elegantne vyzerajúca, kovovo-sklená novinka z dielne japonskej spoločnosti Sharp totiž ponúka taký pomer medzi prednou stranou oblého tela a veľkým displejom, s akým nemá strach ani pred vlajkovou loďou Samsung Galaxy S8 alebo predávaným prototypom Xiaomi Mi MIX. Jej 87 percentám sa momentálne nevyrovná žiadny iný model, a to z nej robí niečo, čo naozaj stojí za pozornosť.

Sharp AQUOS S2 vďaka tomu ponúka kompaktné telo a veľkú uhlopriečku, ktorá v tomto prípade dosahuje až 5,5-palca, hoci smartfón rozmerovo pripomína 5-palcové kúsky. Niekomu však môže prekážať malý, no dobre viditeľný výrez, kam výrobca umiestnil 8 megapixelový selfie fotoaparát. Rozlíšenie zobrazovacieho panelu dosahuje 2 040 x 1 080 pixelov a čo sa týka zobrazovaných farieb, v ponuke je až 135-percentné pokrytie priestoru sRGB vrátane jasu o veľkosti 550 nitov.

TIP REDAKCIE
Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov

Duálny foťák v štýle iPhonu

Výkon tu zabezpečuje mid-range čipset Snapragon 630 (alebo Snapdragon 660) s asistenciou buď 4 alebo až 6 GB operačnej pamäte RAM, pričom šťavu dostala na starosti priemerne veľká 3 030 mAh batéria. Na vyhotovenie záberov zase poslúži duálny foťák, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne spolupracujúcich senzorov s rozlíšením 12 a 8 megapixelov, aby tak dokázal vytvoriť takzvaný bokeh efekt (rozmazané pozadie). Oba navyše disponujú veľkými pixelmi, čo oceníme najmä po západe slnka, a po vizuálnej stránke pripomínajú duálny fotoaparát, aký je očakávaný od iPhonu 8.

Sharp si za základný model AQUOS S2 vypýta okolo 370 dolárov a za ten prémiový, ktorý tvorí zadná strana z takzvaného 3D skla a mierne lepší hardvér, niečo cez 500. Predbežné objednávky zatiaľ prijíma iba v Číne.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať