Takto vyzerá hi-tech smartfón RED Hydrogen One s holografickým displejom a kevlarom

0

Jedno z najväčších mien na technológie zameraných youtuberov získalo na test prototyp jedného z najočakávanejších smartfónov tohto roka. Za novinkou stojí ostrieľaný výrobca profesionálnych kamier s poriadne hustými cenami.

A vidieť to môžeme aj na samotnej výbave modelu Hydrogen One za 1 200 dolárov, kde je ako konštrukcia z kevlaru, tak aj panel so schopnosťou zobraziť hologram, čiže akýsi pokročilý trojrozmerný displej. Ten však na čerstvom videu od Marcusa v akcii neuvidíte, pretože výrobca RED zasiahol a výsledkom je vizuálna cenzúra.

Marques Brownlee sa celkovo pozrel na tri rôzne verzie prototypu – jedna (ktorá nefungovala) niesla viac-menej finálny dizajn, druhej fungoval holografický zobrazovací panel a k tretej bol pripojený foto modul s vlastnou šošovkou a aj vlastným senzorom.

Pozornosti neušli ani iné oblasti modernej výbavy nedávno odhalenej novinky, kam patrí ako futuristický dizajn, tak aj citeľne veľké rozmery. Pri porovnaní s obrovským iPhone 7 Plus mal tak trošku navrch. Nie je sa však ani čomu čudovať, súčasťou výbavy je ozrutná, až 5,7-palcová uhlopriečka.

Power tlačidlo so snímačom

Za zmienku ale tiež stoja stereo reproduktory (predná strana) a hardvérové tlačidlá po bokoch konštrukcie, kde je spúšť zabudovaného fotoaparátu, ktorý budeme môcť vylepšiť pripojením jedného z dostupných modulov. Niečo také umožnia dobre viditeľné prítomné piny na zadnej strane Android smartfónu.

Medzi tlačidlami nechýba ani ergonomické Power tlačidlo so zabudovaným biometrickým snímačom na skenovanie odtlačkov. Podobne šikovné riešenie momentálne ponúka aj high-end model Sony Xperia XZ Premium.

Viac vizuálnych detailov nájdeš vyššie.