POLAR SEAL

Kickstarter prináša ďalší zaujímavý projekt. POLAR BEAR chce premeniť obyčajné kusy handier na niečo, čo nás v priebehu niekoľkých sekúnd poriadne zohreje, nech sme kdekoľvek.

A to prostredníctvom dvoch kusov špeciálneho oblečenia v podobe tenkej a pekne vyzerajúcej mikiny, vyrobenej z flexibilného a vode-odolného materiálu. Jedna je určená pre pánov, druhá zase pre dámy, čo si všimnete aj na šiestich farebných prevedeniach.

POLAR SEAL

Obe však dokážu i napriek tomu, že sú tenké, zahriať tak, akoby sme mali na sebe hrubú zimnú bundu a pod ňou ďalšie teplé vrstvy. Stojí za tým skrytá elektronika, ktorá je napájaná z pripojenej externej batérie. Po akej siahneme, záleží už iba od našich potrieb, čiže od toho, ako dlho chceme, aby vyhrievanie fungovalo.

Výrobca tvrdí, že na tých 8 hodín neustáleho fungovania potrebujeme aspoň 10 000 mAh kapacitu, čo dnes v obchodoch kúpime za pár drobných. Spomenutý čas zahŕňa nepretržitú aktivitu oboch vyhrievacích miest a tiež tú najvyššiu možnú úroveň, ktorá má logicky tú najvyššiu spotrebu.

Kompletný výber pritom pozostáva až z troch rôznych teplôt, pričom spustenie vyhrievania trvá necelých 10 sekúnd.

Tri rôzne úrovne, čiže tri rôzne teploty, ktoré možno nastaviť

Miesta, odkiaľ ide teplo, sú dve. Jedno sa nachádza medzi lopatkami a to druhé priamo na krížoch.

Ovládanie prebieha pomocou dotykovej interakcie medzi prstami používateľa a prítomnými tlačidlami na ľavom rukáve. A aby aj niečo v nehostinnom teréne fyzicky vydržali, disponujú spevneným prevedením. Rovnako sa ale dajú stláčať i pri nasadenej rukavici, čo je však vzhľadom k tomu, do akého prostredia oblečenie POLAR SEAL vyrobili, úplne bežnou záležitosťou.

Prvé kusy pôjdu ku svojim majiteľom niekedy v novembri. Crowdfunding projekt momentálne ponúka jeden za 139 amerických dolárov. A posielajú, samozrejme, do celého sveta.

TIP REDAKCIE
Rubikova kocka s Bluetooth pripojením? Áno, dá sa to