Odpoveď na grafickú kartu GTX 1080: Radeon RX Vega 64 je nová beštia od AMD

Americký výrobca mikroprocesorov a integrovaných obvodov ukázal nebezpečne vyzerajúcu alternatívu za high-end kartu GTX 1080, ktorou je vyzbrojená konkurenčná Nvidia.

Americký výrobca mikroprocesorov a integrovaných obvodov ukázal nebezpečne vyzerajúcu alternatívu za high-end kartu GTX 1080, ktorou je vyzbrojená konkurenčná spoločnosť Nvidia. Na trh prídu až tri rôzne verzie s tromi rozdielnymi cenovkami.

Tá najnižšia z trojice nesie názov AMD Radeon RX Vega 56 (priama konkurencia GTX 1070) a bude k dispozícii za približne tých 399 dolárov, zatiaľ čo tá najvyššia, tekutinou chladená Radeon RX Vega 64, vyjde potenciálneho záujemcu na zhruba 699 dolárov. Pôjde však o špeciálny balíček s názvom Radeon Pack, kde si nájde aj dve počítačové hry – Prey a Wolfenstein 2: The New Colossus.

Súčasťou špeciálneho balíčka je ale i menej výkonnejší, vzduchom chladený kúsok Radeon RX Vega 64, no v takom prípade treba priplatiť jednu stovku. Za klasickú verziu si výrobca vypýta 499 dolárov, píše Polygon.

Tekutinou chladená verzia príde na pulty iba v spomínanom balíčku.

TIP REDAKCIE
Dôchodca na pošte prišiel o 51 000 eur: Ukradnúť mu ich mala vedúca pobočky

Predaj všetkých troch grafických kariet s novou architektúrou a tiež s 8 gigabajtovou video pamäťou začne od 14. augusta. Detailné technické špecifikácie nájdeš v tabuľke z webu Ars Technica trošku nižšie.

Tabuľka © arstechnica.com