FOTO Elektromobil od Škody na nových záberoch. Vyrobia ho v Česku, bude lacný!

Automobilka z Mladej Boleslavy neprestáva prekvapovať. Na autosalóne vo Frankfurte má predstaviť facelift automobilu, ktorý zatiaľ neexistuje.

Automobilka z Mladej Boleslavy neprestáva prekvapovať. Na autosalóne vo Frankfurte má predstaviť facelift automobilu, ktorý zatiaľ neexistuje. Ide o štúdiu Vision E, z ktorej by mal byť v roku 2020 prvý sériový elektromobil značky Škoda. Automobilka ho bude vyrábať doma, v Mladej Boleslavy.

Na štúdii Vision E naďalej pracujeme tak, aby sme z nej spravili sériové auto. Od predstavenia v Šanghaji sa tak štúdia celkom zmenila,” vysvetľuje šéf produktovej stratégie, Guido Haak.

Zaujímavým prvkom nových náčrtov Vision E je logo, ktoré už nemá ikonický kruh, v ktorom býva zarámovaný okrídlený šíp.

Pre Škodu, ako aj pre každú inú automobilku, je elektromobil veľmi dôležitý, a to hlavne pre rok 2020. Európska únia totiž stanovila určité limity emisií, ktoré musia výrobcovia splniť. Ak tieto limity nesplnia, dostanú pokutu. Zaujímavou informáciou je fakt, že elektromobily majú v roku 2020 tvoriť 8 % trhu, zatiaľ čo momentálne tvoria len 0,5 %.

TIP REDAKCIE
Gmail v prostredí Google Play Store dosiahol 10 miliárd stiahnutí

Auto musí mať samozrejme dostatočný dojazd, dôležité samozrejme je, že ho musíme ponúknuť v cenovo nižších kategóriách,“ vysvetľuje Haak. Podľa jeho slov sú momentálne ponúkané elektromobily príliš drahé. Drahá má byť aj Tesla Model 3, ktorej štartovacia cena 35 000 € ju stále radí medzi prémiovejšie automobily. Dá sa teda očakávať, že elektromobil od Škodovky príde s podstatne nižšou cenou.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať