Miesto schodov alebo výťahu použiješ pedále. Bicykel ako tento si ešte nevidel

Zaujímavý koncept prepravného systému pozostáva z pohybového mechanizmu, ktorý na prvý pohľad pripomína bežný bicykel. Človek tak miesto pasívneho státia vo výťahu spáli zopár kalórií.

Zaujímavý koncept prepravného systému pozostáva z pohybového mechanizmu, ktorý na prvý pohľad pripomína bežný bicykel. Človek tak miesto pasívneho státia vo výťahu môže počas presunu na vyššie poschodia spáliť zopár kalórií.

Za nápadom stoja nadaní študenti z londýnskej dizajnérskej školy Royal College of Art a ako informuje web Futurism, svoje dielo umožňujúce vertikálny transport pasažierov, napríklad vo výškových budovách, nazvali Vycle.

Momentálne tu máme dve hlavné metódy vertikálnej prepravy, ktoré existujú minimálne 100 rokov: schody a výťah. Schody vyžadujú veľa úsilia, zatiaľ čo výťahy sú 100-percentne poháňané. To vytvára priestor pre príležitosť, ktorá sa nachádza niekde medzi nimi.


Ako je teda vidieť na autentickom videu nižšie, v podstate ide o bicykel bez tradičných kolies s pneumatikou. Tie tú však ani nie sú potrebné, pretože ten, kto sa Vycle rozhodne použiť, nerealizuje pohyb dopredu či dozadu, ale iba hore a dole, a to po špeciálnej konštrukcii prichytenej ku stene.

Pohyb mu umožnia realizovať prítomné pedále, čiže stačí, aby sa pohodlne usadil, chytil sa prítomných držadiel a následne začal pedálovať, takže spáli i nejaké tie kalórie.

Študenti ale momentálne nemajú žiadne plány spraviť z ich šikovného prepravného konceptu niečo, k čomu by v blízkej mala prístup široká verejnosť. Samozrejme, ešte stále sa môže objaviť potenciálny investor a s ním aj dostatok finančných prostriedkov na realizáciu výroby, z čoho potom vzíde produkt vhodný na dennodenné používanie.