Dostupné procesory Ryzen 3 mieria na pulty. Výrobca AMD ich vybavil štyrmi jadrami

Dve novinky z dielne renomovanej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou mikroprocesorov už onedlho zaútočia na konkurenciu z príslušnej triedy.

Dve novinky z dielne renomovanej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou mikroprocesorov už onedlho zaútočia na konkurenciu z príslušnej triedy. Ryzen 3 1200 a Ryzen 3 1300X dostali 4 jadrá, 4 vlákna a chýba im podpora pre techniku nazývanú SMT, čiže simultaneous multithreading.

Americký výrobca AMD prezradil, že oba cenovo dostupné procesory so Zen architektúrou dorazia na pulty obchodov už koncom júla (konkrétne 27.7). A to s odporúčanou cenovkou od tých 109 do 129 dolárov, informuje web wccftech.com.

Zatiaľ však nejde o oficiálnu sumu, ale o únik, ktorý pochádza z webu reddit.com. Za tým vraj stojí bližšie nešpecifikovaný lokálny distribútor, takže mu možno tentokrát i celkom dôverovať.

Dva lacné kúsky z modelového radu Ryzen 3 predstavujú alternatívu za populárne procesory Core i3 od Intelu, pričom ponúknu o dve fyzické jadrá naviac vrátane možnosti pretaktovania, píše web svethardware.cz.

Model 1200 funguje na základnej frekvencii 3,1 GHz (3,4 GHz) a mierne lepší súrodenec 1300X zase na frekvencii 3,5 GHz (3,7 GHz). Ak ale pristúpime k taktovaniu, ani tie 4 GHz by preňho nemali byť až tak veľký problém. Uvidíme však, aká bude realita po avizovanom príchode do obchodov.

TIP REDAKCIE
FOTO: iPhone 14 Pro sa ukázal zo všetkých uhlov. Čo sa zmení a čo zostane?