Legendárny Microsoft Skicár

Softvérový gigant sa chystá pristúpiť ku kroku, v rámci ktorého plánuje odstrániť legendárnu súčasť populárneho operačného systému pre osobné počítače. Takzvaný Paint po rokoch totiž čaká smutný odchod do dôchodku. 

Vyplýva to zo zmien, aké vraj nastanú po inštalácii nadchádzajúceho aktualizačného balíčka pre Windows 10 (respektíve niektorého z nasledujúcich) s názvom Autumn Creators Update. Ten by mal doraziť medzi používateľov niekedy počas jesene.

Ikonický Skicár slúži na jednoduchú úpravu obrázkov či fotografií už od roku 1985, kedy prišiel na trh ako pevná súčasť systému Windows 1.0. Microsoft pritom ešte v priebehu apríla tohto roka priniesol tak trošku modernejšiu verziu, ktorej v názve pribudlo „3D“. A hoci ponúka viac-menej tú istú funkcionalitu (samozrejme, spolu s možnosťou pracovať v trojrozmernej dimenzii), z pohľadu vizuálneho prevedenia prostredia ide o úplne odlišný softvér.

AKTUALIZÁCIA (25.6.): Osud Skicáru je zatiaľ neistý – existujú dve možnosti. Buď ho Microsoft prestane aktualizovať a zostane tam, kde teraz je, alebo ho po veľkej aktualizácii v ponuke už neuvidíme, čo znamená, že používateľ bude musieť siahnuť po externej inštalácii 3D Skicáru, respektíve s ním rovno nahradia predchodcu.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

4pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Keby ste aspon nepisali hluposti a redsej si veci overili. Skicar nadalej ostane vo Windowse. Nic sa nedeje a urcite ho aktualizacia neodstrani !

2

po aktualizácii ostane PC na vyhodenie … Takže bude musieť väčšina použivateľov windows kúpiť iný PC ktorý bude bežať na OS windows a tam už nebude 😀 … Takže aktualizácia priamo neodstráni skicár ale rovno celý PC … 😀

3
Denis Luke Dávidek

aspoň že tak. Jeden z mojich najobľúbenejších programov. Už som sa zľakol.

4

aj mojich