Festival ešte stále pomerne populárnej mobilnej hry s japonskými príšerkami postihli tak trošku väčšie technické problémy. Krátko po začiatku sa preto hráči nemohli prihlásiť a to spôsobilo, že viacerí z nich začali byť nervózni. 

A preto si šéf vývojárskeho štúdia Niantic, John Hanke, musel po príchode na pódium vytrpieť výkriky so žiadosťou, aby hru vrátane serverov dali okamžite do poriadku, pričom tie sprevádzali i celkom hlasné piskoty.

Informuje web Polygon.

Festival sa konal 22. júla v americkom Chicagu a jeho výhoda spočívala v tom, že kto sa ho zúčastnil, dostal príležitosť pochytať vzácnych pokémonov. Rovnako ale mali príležitosť zúčastniť sa legendárneho raidu, prostredníctvom ktorého sa dá do zbierky získať jeden legendárny, a teda aj veľmi vzácny kúsok.

John Hanke počas státia na spomínanom pódiu festivalu tvrdil, že za výpadkami stoja problémy „od serverov až po poskytovateľov služieb„. Tým sú viacerí miestni mobilní operátori.

Zúčastnení dostali legendu

A hoci raid nebol, pretože boli technické problémy, všetci, ktorí sa festivalu zúčastnili, dostali jedného legendárneho pokémona priamo do svojich účtov ako kompenzáciu. Má meno Lugia a tým ďalším bude Articumo.

V opačnom príde by vzácnu príšerku museli pokoriť v boji na konci spoločného raidu. Od nadchádzajúcich dní sa o to navyše môžu pokúsiť už aj ľudia z celého sveta, a to bez toho, aby museli cestovať až do Chicaga.