Path Guide je nová aplikácia od Microsoftu, ktorá slúži na navigáciu v budovách

Ďalšia čerstvá softvérová novinka od giganta sľubuje používateľom pomoc pri hľadaní špecifického miesta. Tentokrát však nebudeme hovoriť o outdoore, ale o indoore.

Ďalšia čerstvá softvérová novinka od giganta sľubuje svojim používateľom pomoc pri hľadaní špecifického miesta. Tentokrát však nebudeme hovoriť o outdoore, ale o indoore, čiže uzavretom priestore v budovách, kde bežná navigácia nefunguje.

Aplikácia nesie autentický názov Path Guide a ako už bolo spomenuté trošku vyššie, slúži na navigáciu vo väčších budovách, ako sú napríklad obchodné centrá. Celé je to tom, aby niekto vytvoril trasu a tú potom zdieľal s tými, od ktorých chce, aby sa vďaka nej dostali do cieľa, ktorým môže byť obchod alebo taká kaviareň.

Path Guide

Po spustení aplikácie dostanete k dispozícii dve možnosti – vytvoriť trasu k cieľu a od cieľa zase späť.

Celé to začína s odfotografovaním počiatočného miesta a končí stlačením tlačidla so zelenou fajkou. Smartfón medzi tým využíva prítomné senzory, aby zaznamenal každý jeden krok, smer pohybu a aj zmenu poschodia, takže nevyžaduje GPS signál a ani spojenie s dátovou sieťou mobilného operátora. Používateľ môže počas toho aj niečo odfotografovať alebo pridať ľubovolný text. Všetko záleží už iba od toho, ako detailnú navigáciu potrebuje spraviť.

Po dokončení celého procesu už iba zadáme nevyhnutné informácie a trasa je pripravená na takzvanú turn-by-turn navigáciu iných používateľov novinky Path Guide, s ktorými ju vieme kedykoľvek zdielať.

Aplikáciu si ale zatiaľ nainštalujú iba majitelia Android zariadení, a to úplne zdarma. Časom, samozrejme, pribudne podpora aj pre operačný systém iOS.