LG predstaví koncom augusta nový high-end smartfón. V30 vraj ponúkne vysúvací displej

0

Mobilná novinka s operačným systémom Android uzrie svetlo sveta tesne pred začiatkom podujatia IFA 2017. Dostupné informácie tvrdia, že ponúkne vysúvaciu konštrukciu, kde bude k dispozícii dodatočný zobrazovací panel.

Spoločnosť LG totiž v uplynulých hodinách rozposlala popredným médiám pozvánky na špeciálne mediálne podujatie, ktoré nesú podobu záhadného smartfónu bez viditeľných konštrukčných detailov. Na obrázku sa nachádza čas 9:00, dátum 31. augusta a miesto, kde avizovanú novinku predstavia, čiže Berlín.

Keďže tohtoročnú vlajkovú loď LG G6 už poznáme, existuje obrovská pravdepodobnosť, že uvidíme dlhšie očakávaného nástupcu za minuloročnú generáciu high-end kúsku V20, ktorý ponesie modelové označenie V30. Otázne ale zostáva, čo všetko by mala zahŕňať jeho hardvérová výbava.

Staršie úniky naznačili, že smartfón od juhokórejskej špičky neponúkne známu kombináciu dvoch displejov, teda malý priamo nad tým veľkým, ale netradične prevedenú, vysúvateľnú konštrukciu v štýle BlackBerry. Keď ju používateľ rozloží, vraj v tom okamihu pred sebou uvidí aj menší panel, kde sa mu zobrazia ikonky nainštalovaných aplikácií vrátane predpovede počasia a ďalších užitočných informácií.

Z pozvánky je taktiež možné vďaka prítomnosti čiernej farby pomerne ľahko vydedukovať, že LG V30 dorazí na pulty obchodov s tenučkými rámikmi či čoraz populárnejšou OLED technológiou, ktorou výrobca nahradí zaužívanú LCD alternatívu.