Kráľ Android smartfónov príde v auguste. Samsung Galaxy Note8 bude náklad inovácií

0
Pozvánka

Juhokórejská špička rozposlala pozvánky na ďalšie veľkolepé mediálne podujatie. Hviezdou bude Galaxy Note8 a ako sme sa dozvedeli aj z dostupného obrázku, samozrejmosťou už tradične špičkovej hardvérovej výbavy bude zaoblený Infinity Display s pomerom strán 18,5:9.

Obrázok je súčasťou pozvánky, kde je možné okrem iného vidieť aj dátum oficiálneho predstavenia, inteligentné pero S Pen alebo iba vrchný a dolný rámik, čo značí, že sa môžeme tešiť na moderné vizuálne prevedenie v štýle predchodcu Galaxy S8 (len v hranatejšom prevedení).

Oba sú navyše rovnako veľké, čo vyvracia špekulácie, podľa ktorých mal byť jeden z nich mierne rozmernejší, píše web GSMArena.

Samsung nám hi-tech novinku ukáže 23. augusta na podujatí s rokmi zaužívaným názvom Unpacked. Šou prebehne v New Yorku a tí, ktorí tam nebudú môcť ísť, si všetko môžu pozrieť na živom prenose prostredníctvom internetu. Stačí v ten správny čas, čiže o piatej poobede, navštíviť web stránku spoločnosti Samsung.

Už teraz je viac ako isté, že Galaxy Note8 vybavia iba tým najlepším, čo je momentálne na spotrebiteľskom trhu k dispozícii. Gigant si navyše musí tento rok napraviť pokazenú reputáciu, o čo sa postarala minuloročná generácia Note7, takže možno očakávať aj niečo naozaj špeciálne.

Duálny fotoaparát?

Mnohé tech weby dúfajú, že sa dočkáme výrazne pokročilejšie hlavného (a zrejme aj predného) fotoaparátu, ktorému by mal pribudnúť nový kamoš – ďalší snímač. Z pohľadu funkcionality už však nepôjde iba o optický zoom pre lepšie portréty, ale o niečo veľmi podobné fotoaparátom v Huawei a Honor smartfónoch, kde jeden snímač zbiera informácie o farbách, zatiaľ čo druhý o tieňoch a svetle v zábere.

Dávnejšie nám niečo podobné tvrdil aj sám šéf mobilnej divízie, DJ Koh: „Prinesiem späť lepší, bezpečnejší a inovatívnejší Note8“.

Čo týka samotných špecifikácií, tak ani tie by nemali byť príliš odlišné od toho, čo má v zozname Galaxy S8. Možno trošku lepší výkon, no všetko ostatné viac-menej to isté, teda Super AMOLED displej, vysoké rozlíšenie či inteligentný asistent Bixby.

Viac detailov sa dočítate na webe AndroidPortal.