LG Q8 (zdroj: LG via GSMArena.com)

Juhokórejská špička číslo dva nenecháva nič na náhodu a prichádza s novinkou, za akú by sa nehanbil ani jeden renomovaný výrobca. Pri Q8 stavili na kompaktné rozmery, elegantný dizajn a hardvér z tej najvyššej triedy. 

Predstavenie smartfónu nastalo po nedávnom odhalení troch nižších modelov z nového modelového radu Q, má hliníkovú konštrukciu, ktorá pripomína 5,7-palcový model V20, a ako naznačujú samotné špecifikácie, v útrobách skrýva len samé šmaky. Čo všetko je teda v ponuke?


Okrem 5,2-palcového až Quad HD displeja sa môžeme tešiť aj na vysoký výkon čipsetu Snapdragon 820, odolnosť voči vode podľa normy IP68 , čo má aj Galaxy S8. iPhone 7 disponuje certifikáciou podľa kritérií trošku nižšej normy, a to IP67.

Zadnú stranu zase zdobí kombinácia dvoch fotoaparátov – nie je to duálny, pretože ide o dva samostatne fungujúce snímače. Jeden je klasický, čiže uhol jeho záberu dosahuje 75 stupňov (13 megapixelov), a ďalší širokouhlý, teda 135 stupňov (8 megapixelov), vďaka čomu pripomína akčné kamery GoPro. Širokouhlý (od 83 a po 120 stupňov) má ale byť aj ten predný, ktorý ponúka rozlíšenie 5 megapixelov.

LG Q8 (zdroj: LG)

Hi-Fi

V LG nezabudli ani na poriadny zvukový výstup, o čo sa postará Hi-Fi Quad DAC, a ani na poriadny vstup, keďže mikrofóny nahrávajú HD záznam. Prísun elektrickej energie zabezpečuje 3 000 mAh akumulátor, pričom smartfón po softvérovej stránke poháňa Android 7 Nougat s mierne upraveným používateľským prostredím či pridanými funkciami.

LG Q8 bude spočiatku dostupný iba na pultoch európskych obchodov s elektronikou. A cena? Tá by sa mala pohybovať okolo tých 600 eur. Dostupnosť hlásia na koniec mesiaca.