Fanúšikovia smartfónov s logom nahryznutého jabĺčka sa už určite nevedia dočkať novej generácie smartfónu iPhone 8, ktorý má byť výnimočný. 

Smartfóny iPhone oslavujú desiate výročie a nepriniesť pri tejto príležitosti niečo výnimočné by bolo hriechom. Obzvlášť, ak sa jedná o jednu z najvyspelejších technologických spoločností sveta.

Vo vodách online sveta koluje množstvo informácií, ktoré viac či menej dôveryhodne približujú kľúčové inovácie novej generácie smartfónu iPhone. Ak by ste niektoré z nich mali brať do úvahy, ta určite tie, ktoré predniesol analytik Ming-Chi Kuo.

Ming-Chi Kuo je často označovaný za najlepšieho analytika, čo sa produktov spoločnosti Apple týka. Pracuje pre finančnú skupinu KGI Securities, ktorá sa orientuje na región Ázie a Tichomoria.

Jeho analýzy a predpovede z minulosti sa s odstupom času ukázali ako veľmi presné. Predpovedal vlastnosti smartfónov iPhone 6s a iPhone 7, ktoré sme po oficiálnom predstavení pri zariadeniach skutočne uvideli.

iphone 8
Ming-Chi Kuo © Digitimes

Spomenúť môžeme použitie hliníka vyššej akostnej triedy 7000 (známa kauza s ohýbaním konštrukcie), technológiu 3D Touch, procesor A9 a 12 Mpx fotoaparát. Pri iPhone 7 predpovedal duálne prevedenie kamery či absenciu 3,5 mm audio konektora.

Ming-Chi Kuo samozrejme nevynechal ani iPhone 8, pri ktorom predpovedá rovno niekoľko noviniek. Desať tých najpravdepodobnejších nájdete v texte nižšie. Podáme vám ich stručne, keďže sa o nich bude za pár týždňov ešte veľa hovoriť.

Teda ak Ming-Chi Kuo nesklame, čo by nemal.

Tri nové smartfóny iPhone

Ming Chi Kuo si myslí, že Apple predstaví v druhej polovici roka 2017 rovno tri nové generácie zariadení iPhone. Kľúčovým bude iPhone 8 s novým dizajnom a OLED displejom.

Ostatné dva iPhone smartfóny dostanú do výbavy LCD displej a pôjde o medzigeneračné vylepšenie súčasných modelov iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone X: Tento telefón je takmer perfektný, toto sú 3 hlavné dôvody, prečo sa nám páči!

Displej cez celú prednú stranu

Viete si predstaviť iPhone bez typického okrúhleho tlačidla pod displejom? Budete musieť. iPhone 8 totižto ponúkne displej cez celú prednú stranu, ktorý vyprodukuje kórejský Samsung.

Virtuálne tlačidlo Domov

Ono si ten iPhone 8 vlastne ani nemusíte predstavovať bez spomínaného tlačidla. Existovať bude, ale vo virtuálnej, resp. softvérovej podobe. Pozor, analytik si nemyslí, že iPhone 8 bude mať zabudovaný snímač odtlačkov pod displejom.

Trojrozmerné snímanie tváre

Biometrické zabezpečenie bude dokonalejšie. 3D technológia dokáže rozpoznať tvár používateľa a uplatnenie nájde aj pri selfie snímkach, ktoré budú dokonalejšie.

Operačná pamäť

iPhone 8 a iPhone 7s Plus (predbežné označenie) obdržia operačnú pamäť RAM s 3 GB kapacitou. iPhone 7s si bude musieť vystačiť s 2 GB RAM.

Interná pamäť

Pri všetkých troch nových modeloch budeme môcť siahnuť po 64 GB verziách alebo po 256 GB prevedeniach.

Konektor/napájanie

Trojicu iPhone modelov s rokom narodenia 2017 nabijete cez tradičný Lighting konektor. USB C ale prítomné bude. Nájsť by sme ho mali na opačnom konci napájacieho kábla, ktorý sa vsúva do adaptéra.

Farebné prevedenia

Pri kľúčovom iPhone 8 bude výber farebných prevedení skromný. Zúži sa na klasické varianty pričom viac farebných možností ponúknu ostatné dva modely.

Obmedzená dostupnosť

iPhone 8 nekúpite hneď a na každom rohu. Trojica smartfónov bude predstavená súčasne, no jeden z nich sa dostane na trh neskôr. Ten je okrem toho spájaný s obmedzenou dostupnosťou, ktorá mu môže pridať na prestíži.

Miliónové predaje

Analytik očakáva, že Apple vo fiškálnom roku 2017 predá 80 až 85 miliónov kusov nových generácií smartfónov iPhone. Číselný odhad teda patrí všetkým trom modelom súčasne.