Žiadne rámiky a snímač odtlačkov v displeji. Nový koncept iPhonu 8 vyzerá nádherne

0

Svetlo sveta uzrelo ďalšie dôveryhodne vyzerajúce prevedenie očakávaného nástupcu súčasného iPhonu, a to v podobe videa, kde sa nám predvádza z každého jedného uhľa pohľadu. 

Čerstvý koncept osmičky disponuje moderným konštrukčným prevedením, pričom overovanie používateľa prebieha cez netradične umiestnený snímač odtlačkov Touch ID, ktorý je integrovaný priamo do (zrejme OLED) displeja. A ako môžeme vidieť na vlastné oči trošku vyššie, jeho dizajn pripomína takmer všetky predchádzajúce rendery, v čom má prsty fakt, že aj tento bol zhotovený vďaka informáciám z posledných únikov už dlhší čas kolujúcich internetom.

Koncept netrpezlivo očakávaného iPhonu 8 preto nesie premiestnený duálny fotoaparát, oblé krivky, chýbajú mu všetky hardvérové tlačidlá a čo sa týka zobrazovacieho panelu, tak ten vyniká tým, že nemá okolo seba absolútne žiadne rámiky. Teda ani také, aké sú vidieť, napríklad, na konštrukcii konkurenčného Android smartfónu Samsung Galaxy S8 alebo takého LG G6.

iPhone 8 a finálna podoba

Všetko naznačuje tomu, že sa práve pozeráme na takmer identickú podobu, s akou iOS smartfón príde na pulty v druhej polovici roka. Samozrejme, nejaké tie konštrukčné zmeny ešte určite nastanú, no nemalo by ísť o nič razantné.

Či už to teda bude august, september alebo november, jedno je isté – vizuálne prevedenie mobilnej novinky s názvom iPhone 8 už viac-menej poznáme. Otázna zostáva iba hardvérová výbava, o ktorej toho momentálne až tak veľa nevieme.

Uvidíme teda, čo prinesú nadchádzajúce týždne. Máme sa však na čo tešiť, iPhone tento rok totiž oslavuje okrúhle 10. výročie, takže si Apple dá s pomerne slušnou pravdepodobnosťou konečne záležať.