Apple nestíha dokončiť bezdrôtové nabíjanie pre nový iPhone. Bude ho predávať samostatne

0
iphone 8
Koncept iPhone 8

Ako už iste viete, na niektoré technológie sa jednoducho musí čakať. Je pritom jedno či ide o hardvérové alebo softvérové funkcie. Pri iPhone 7 Plus sa napríklad čakalo na sprístupnenie portrétového režimu pri fotení. Apple ho používateľom prvýkrát sprístupnil až v aktualizácii na iOS 10.1 beta.

Podobný príbeh sa môže odohrať aj v prípade bezdrôtového/indukčného nabíjania, ktoré má Apple predstaviť spolu s iPhone 8. Informoval o tom John Gruber, človek, ktorý má k chystaným novinkám od Apple veľmi blízko. Ako však zdôraznil, aj napriek tomu, že iPhone 8, iPhone 7s a iPhone 7s Plus prídu s predinštalovaným iOS 11 funkciu bezdrôtového nabíjania neponúknu. Apple ju má sprístupniť až aktualizáciou na iOS 11.1.

Gruber okrem toho informoval, že bezdrôtové nabíjanie bude vyžadovať špeciálny hardvér, ktorý bude Apple predávať zvlášť. Bude teda len a len na zákazníkoch či budú chcieť využiť pohodlie bezdrôtového nabíjania alebo či sa obídu aj bez neho. Apple sa pri bezdrôtovom nabíjaní spája s firmou Energous, ktorá má disponovať technológiou, ktorá telefón dokáže nabiť aj na vzdialenosť 5 metrov. Či to bude pravda a či sa až takto pokroková technológia objaví v ďalšom iPhone je zatiaľ nejasné.